Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bird dołącza do Lime i hive w Warszawie. Elektryczne hulajnogi na minuty podbijają stolicę

Amerykańska firma jest liderem na rynku e-hulajnóg na świecie, a od dzisiaj z jej usług można korzystać także w Polsce

Jak donosi agencja ISBnews, dzisiaj w Warszawie pojawiła się kolejna firma oferująca elektryczne hulajnogi wypożyczane na minuty. Jak czytam w depeszy, chodzi o amerykański Bird, który jest liderem na tym rynku na świecie i właśnie wkroczył do Polski.

Warszawiacy poprzez aplikację mogą zlokalizować i wynająć elektryczne hulajnogi tej marki codziennie w godzinach od 7.00 do 21.00.

Przeczytajcie także: W Warszawie pojawiły się e-hulajnogi hive

Podobnie jak w przypadku działającej już w stolicy konkurencji, z usługi można korzystać po zainstalowaniu na smartfonie odpowiedniej aplikacji. Za przejazdy płaci się dopisaną do apki kartą płatniczą. Opłata "na start" wynosi 3 zł, natomiast za każdą minutę jazdy użytkownik zapłaci 50 gr. To tyle co w obecnej na polskim rynku od zeszłego roku sieci Lime. Przypomnę, że operator funkcjonującej w Warszawie od miesiąca wypożyczalni e-hulajnóg hive pobiera na początku 2,5 zł a następnie po 45 gr za minutę.

Przeczytajcie także: Elektryczne samochody na minuty

Warto zwrócić uwagę, że w zamieszczonej w aplikacji instrukcji bezpiecznej jazdy operator zaleca używanie kasku, pozostawianie pojazdów przy stojakach oraz jazdę po ścieżkach rowerowych a nie po chodnikach.

Dwie pierwsze wskazówki nie budzą kontrowersji, ale w przypadku ostatniej mam wątpliwości. O ile wiem, w Polsce za jazdę elektrycznymi hulajnogami po ścieżce rowerowej można dostać mandat. Z kolei takie pojazdy rozpędzone na chodnikach mogą stanowić zagrożenie dla pieszych. Przepisy ruchu drogowego nie uwzględniają e-hulajnóg - istnieje luka prawna, którą jak najszybciej należy zlikwidować.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies