Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Karta wielowalutowa i nowe rodzaje transakcji. Alior zapowiada wprowadzenie kolejnych usług dla klientów swojego kantoru

Zapisy dotyczące nowych funkcji znalazły się w obowiązującym od kilku dni regulaminie kantoru

Jak donosi jeden z czytelników Cashless, Alior zamierza rozbudować ofertę swojego kantoru internetowego, o czym świadczyć może obowiązujący od kilku dni nowy regulamin. Sprawdziłem i rzeczywiście instytucja opublikowała dokument, w którym znajdziecie kilka usług nieobecnych dotąd w ofercie kantoru. Nie wiadomo jeszcze, kiedy klienci zyskają do nich dostęp. Zapytałem o to biuro prasowe banku i gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten tekst.

Przeczytajcie także: Dodajcie swój fintech do Mapy Polskiego Fintechu 2019

Natomiast mogę już napisać, co to za usługi. Najważniejszą z nich, wydaje się być karta wielowalutowa. Zgodnie z zapisami regulaminu kartą będzie można płacić bez kosztów przewalutowania, w walutach, w których kantor prowadzi rachunki (aktualnie jest ich ponad 20). Transakcje w innych walutach będą obciążały rachunek w euro, który będzie rachunkiem podstawowym karty wielowalutowej. Płatności takie będą przeliczane po kursie organizacji Mastercard, a więc konkurencyjnym w stosunku do oferty kantoru. Wydanie jak i korzystanie z karty ma być bezpłatne.

Przeczytajcie także: Co branża fintech myśli o regulacjach w Polsce

Inne funkcje zapowiedziane przez Alior dla klientów kantoru to m.in. możliwość zasilenia rachunku za pomocą karty wydanej przez inny bank (usługa będzie realizowana za pośrednictwem firmy Dotpay), powiadomienia push w bankowości mobilnej, możliwość wysyłania prośby o przelew przy podziale płatności na kilka osób oraz transakcje z rachunku karty, jeśli na koncie w kantorze nie ma środków. Bank deklaruje w regulaminie, że powiadomi klientów o terminie wprowadzenia nowych usług do oferty.

AKTUALIZACJA

Z informacji biura prasowego Aliora wynika, że karta wielowalutowa ma znaleźć się w ofercie kantoru w połowie czerwca bieżącego roku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies