Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak wkrótce będziecie płacić kartą w internecie?

Już w październiku BZ WBK umożliwi klientom nowy, łatwy sposób na dokonywanie płatności kartą w sieci

BZ WBK będzie prawdopodobnie pierwszym bankiem w Polsce, który za pośrednictwem własnego serwisu transakcyjnego udostępni klientom możliwość założenia cyfrowego portfela MasterPass oraz podpięcia do niego dowolnych kart płatniczych. Dzięki temu po zalogowaniu do portfela płatności za zakupy w sieci plastikiem mają odbywać się jednym kliknięciem.

Przeczytajcie także: Pay by link nowej generacji w trzech kolejnych bankach

Rejestracja cyfrowego portfela możliwa jest już dzisiaj przez stronę firmy uPaid. Jednak, gdy będzie można to robić poprzez serwis banku, cały proces ma być łatwiejszy i szybszy.

Prace nad MasterPassem są zaawansowane także w Raiffeisen Polbanku. Biuro prasowe tej instytucji deklaruje, że może nawet wyprzedzić konkurencję z BZ WBK we wdrożeniu cyfrowego portfela MasterCarda. Natomiast z informacji zawartej na stronie firmy uPaid wynika, że trzy kolejne banki rozpoczęły już integrację MasterPassa ze swoimi systemami transakcyjnymi. To Alior, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Getin.

Przeczytajcie także: Merlin.pl chce stworzyć sieć paczkomatów - lodówek

Rozwiązaniem konkurencyjnym dla produktu MasterCarda jest portfel V.me Visy. Dostępny jest przez stronę usługi oraz w kilku bankach: ING, Santander Consumer Banku, Raiffeisen Polbanku oraz Getinie. Portfel miał być wkrótce udostępniony także przez BZ WBK, ale Visa postanowiła wstrzymać wszystkie wdrożenia, prawdopodobnie ze względu na planowane zmiany właścicielskie. Cashless pisał o tym tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies