Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa wstrzymuje prace nad V.me w Polsce i w Europie

V.me, cyfrowy portfel Visy służący do szybkich płatności kartami w internecie nie trafi do kolejnych banków. Przynajmniej na razie…

Z moich informacji wynika, że wstrzymano prace wdrożeniowe portfela w bankach a także rozwojowe u agentów rozliczeniowych. Potwierdza to Paula Felstead, dyrektor zarządzająca ds. strategii, rozwoju korporacyjnego i usług cyfrowych w Visa Europe. – W związku z prowadzoną obecnie weryfikacją strategii Visa Europe w tym zakresie, zdecydowaliśmy się wstrzymać nowe wdrożenia V.me w Europie oraz prowadzimy analizę różnych możliwych opcji – powiedziała przedstawicielka Visy.

Przeczytajcie także: Merlin.pl chce stworzyć sieć paczkomatów - lodówek

Dodała, że e-commerce oraz m-commerce to najszybciej rozwijająca się część biznesu Visa Europe. – Dokładamy wszelkich starań, by karty Visa pozostały najprostszą formą dokonywania płatności w internecie, za pomocą dowolnego urządzenia, w każdym miejscu i o dowolnej porze – stwierdziła Paula Felstead.

Moje źródło podejrzewa, że decyzja może mieć związek z planowanymi zmianami właścicielskimi w Visa Europe, ale tej informacji nie udało mi się potwierdzić w organizacji.

Przeczytajcie także: Zakupy internetowe najczęściej robicie w poniedziałek

V.me po jednorazowej rejestracji i podpięciu doń dowolnej karty płatniczej pozwala na szybkie, „jednoklikowe” płatności w sklepach internetowych. Obecnie oferują go cztery banki działające w Polsce: ING, Santander Consumer, Raiffeisen Polbank i Getin Noble.

Prace trwały w kilku kolejnych instytucjach, ale najbardziej zaawansowane były w BZ WBK. Konkurencyjnym rozwiązaniem dla V.me jest MasterPass, oferowany przez MasterCarda.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies