Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rośnie liczba umów o bankowość elektroniczną. Ale aktywnych użytkowników jest mniej niż kwartał wcześniej

Banki mają już ponad 38 mln umów na dostęp do konta osobistego przez internet

Związek Banków Polskich opublikował dziś raport Netbank dotyczący rynku bankowości internetowej i mobilnej. Wynika z niego, że na koniec ubiegłego roku instytucje miały bez mała 38,1 mln umów na dostęp do rachunków osobistych przez internet. To o ok. 2,2 proc. więcej niż na koniec września ubiegłego roku i pierwszy raz w historii, gdy umów takich jest więcej niż 38 mln.

Przeczytajcie także: Idzie nowe w bankowości internetowej Santandera

Niestety, jednocześnie zmniejszyła się liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej. W grudniu 2018 r. było ich ok. 17,2 mln, czyli o niecałe 100 tys. mniej niż na koniec września ub. roku. Zdaniem szefostwa ZBP spadek wynika przede wszystkim z konsolidacji sektora bankowego. Przypomnę, że w IV kw. ubiegłego roku doszło do fuzji operacyjnej, w wyniku której do systemu Santandera przeniesione zostały produkty klientów Deutsche Banku w Polsce.

Przeczytajcie także: Oto jak Amazon chce rozwijać Amazon Pay

Z raportu Netbank wynika ponadto, że wzrosła także liczba małych i średnich firm posiadających umowę na dostęp do rachunku przez internet (z 2,4 mln we wrześniu do 2,5 mln w grudniu) oraz liczba klientów z sektora MŚP aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej (z niecałych 1,5 mln na ok. 1,6 mln). ZBP podał też, że z bankowych aplikacji mobilnych na smartfony korzystało już aktywnie w grudniu ub. roku ponad 8,7 mln klientów, czyli o ok. 800 tys. więcej niż we wrześniu 2018 r.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies