Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej końca bankowości mobilnej na urządzenia z Windows. Credit Agricole też wyłącza aplikację

Ostatnio podobne decyzje podjęły m.in. Santander, mBank i ING

Credit Agricole poinformował dziś na swojej stronie internetowej, że z końcem maja wyłączy aplikację mobilną na urządzenia z systemem Windows. Apka zniknie ze sklepu z aplikacjami firmy Microsoft, a dalsze korzystanie z niej na urządzeniach z Windowsem nie będzie już możliwe. Bank zadeklarował jednocześnie, że do tego czasu udostępni nowy serwis internetowy dostosowany do przeglądarek na smartfonach. Bank podkreśla też, że oczywiście wciąż dostępne będą aplikacje na urządzenia z systemami Android i iOS.

Przeczytajcie także: Worldpay będzie wdrażać płatności Amazon Pay

Credit Agricole to kolejny bank z Polski, który w ostatnim czasie zdecydował o wyłączeniu aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Windows. Niedawno w serwisie Cashless mogliście przeczytać o tym, że zrobiły to m.in. Santander, mBank i ING Bank Śląski. Tekst na ten temat znajdziecie m.in. tutaj. To naturalne w sytuacji, gdy z rynku praktycznie zniknęły smartfony z systemem operacyjnym firmy Microsoft, a z urządzeń tego rodzaju korzysta garstka klientów. Na koniec 2017 r. Credit Agricole miał niecałe 2 tys. klientów logujących się na konta przez apkę na windowsach. Teraz jest ich pewnie jeszcze mniej.

Przeczytajcie także: Tak nowy system Credit Agricole wygląda od środka

Natomiast nowy internetowy serwis transakcyjny Credit Agricole znajduje się obecnie w trakcie tzw. testów family and friends. Został przygotowany przy wykorzystaniu metody RWD, co oznacza, że dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Bank deklarował wcześniej, że zostanie udostępniony wszystkim klientom przed wakacjami. Dzięki dzisiejszej informacji wiadomo, że stanie się to najpóźniej w maju. Więcej na temat nowego systemu Credit Agricole możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies