Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF zakazuje prowadzenia działalności spółce Homepay IP

Wcześniej taką samą decyzję nadzór podjął w sprawie powiązanej z nią firmy Homepay

W opublikowanym przed chwilą komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego informuje o wydaniu zakazu prowadzenia działalności w charakterze biura usług płatniczych firmie Homepay IP. To spółka, która była agentem innej firmy o podobnej nazwie – Homepay. Tej także zakazano przedmiotowej działalności w kwietniu ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: To już pewnie koniec firmy Homepay

Jak KNF pisze w komunikacie, firma Homepay IP prowadziła swoją działalność z istotnym naruszeniem przepisów ustawy o usługach płatniczych. Nadzór stwierdził m.in. nieprawidłowości związane z obowiązkami informacyjnymi, czyli nieprzekazywanie danych o transakcjach w I, II i III kw. 2018 r. – Naruszenie zostało zakwalifikowane przez KNF jako rażące – czytam w dzisiejszym komunikacie.

Przeczytajcie także: Pierwsze biuro usług płatniczych z zakazem działalności

Kłopoty firmy Homepay wyszły na jaw wiosną ubiegłego roku, gdy serwis Niebezpiecznik napisał o zaległościach w regulowaniu przez nią należności wobec kontrahentów. W wyniku m.in. tych doniesień sprawą zajął się KNF, który w marcu 2018 r. wpisał Homepay na listę ostrzeżeń publicznych, a w kwietniu zakazał działalności jako biuro usług płatniczych oraz wykreślił spółkę z rejestru takich przedsiębiorstw. Jak widać, działania nadzorcze KNF prowadzi także wobec podmiotów powiązanych z Homepay. Obie spółki łączyła w przeszłości m.in. osoba prezesa, Pawła Wachnika.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies