Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve wprowadza zmiany dla użytkowników kart kredytowych. Dalsze obostrzenia dla wypłacających gotówkę z bankomatów

Fintech informuje też klientów o swoich działaniach na wypadek twardego brexitu

Użytkownicy aplikacji Curve otrzymali informację o zmianach wprowadzonych właśnie przez operatora aplikacji do regulaminu jego usług. Użytkowników z Polski zapewne najbardziej zainteresują nowości w przepisach fintechu dotyczące korzystania z kart kredytowych. Brytyjska spółka nie ukrywa, że zmiany mają zniechęcić użytkowników powiązanych z aplikacją kredytówek do wypłaty gotówki z bankomatów.

Już jesienią ubiegłego roku brytyjski fintech wprowadził zmiany w zasadach świadczonych przez siebie usług, w wyniku których banki – wydawcy kart powiązanych z aplikacją Curve, mogą zidentyfikować transakcje realizowane w bankomatach. W rezultacie mogą naliczać opłaty za wypłaty gotówki kredytówką zgodnie ze swoją tabelą opłat i prowizji. Przypomnę, że większość instytucji każe sobie za to słono płacić, nawet kilka proc. kwoty wypłaty. Wcześniej banki miały trudność z rozpoznaniem transakcji gotówkowych realizowanych przez swoich klientów za pomocą apki Curve. Jej użytkownicy mogli więc wypłacać pieniądze z bankomatów kartami kredytowymi bez dodatkowych opłat.

Przeczytajcie także: Curve wprowadza metalową kartę płatniczą

Teraz brytyjski fintech informuje o kolejnych obostrzeniach dla posiadaczy kart kredytowych korzystających z Curve do wypłaty gotówki. Curve podaje, że niezależnie od opłat pobieranych przez banki będzie potrącać prowizję w wysokości 2 proc. od wypłat gotówki kartami kredytowymi powyżej równowartości 200 funtów. Limit nie będzie przypisany do plastiku tylko do użytkownika co oznacza, że będzie liczony łącznie dla wszystkich kart kredytowych powiązanych z aplikacją Curve przez danego klienta.

Z innych ważnych zmian wprowadzonych aktualnie przez Curve wymienić trzeba możliwość korzystania z oferowanych przez niego usług przez użytkowników kart American Express. Spółka wprowadza też ekskluzywne karty metalowe, o czym mogliście przeczytać na Cashless wczoraj w tekście, który znajdziecie tutaj. Karty te są na razie dostępne wyłącznie dla klientów z Wielkiej Brytanii a ich używanie będzie kosztowało bez mała 15 funtów miesięcznie.

Przeczytajcie także: Curve otworzy w Polsce biuro

Curve informuje ponadto swoich klientów o przygotowania na wypadek tzw. twardego brexitu. Fintech zarejestrowany jest w Wielkiej Brytanii i gdyby kraj ten zdecydował opuścić Unię Europejską bez odpowiedniej umowy z Brukselą, aplikacja Curve nie mogłaby działać w Europie kontynentalnej. W związku z tym Curve informuje, że ma już spółkę w Niemczech i gdyby twardy brexit stał się faktem świadczenie usług dla klientów m.in. z Polski przejmie jego niemiecka spółka.

Curve to aplikacja mobilna wraz z kartą płatniczą. Jej użytkownicy mogą powiązać z apką właściwie dowolną liczbę kart wydanych przez różne banki a następnie płacić za pomocą karty Curve z rachunku plastiku wskazanego w aplikacji. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą wiele kart – wystarczy ta z logo Curve, którą można zastąpić wszystkie inne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies