Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO zatrudnił robota, a konkretnie chatbota. Będzie pomagać w rekrutacji pracowników

Wcześniej podobne rozwiązanie wdrożyły Santander i mBank

PKO poinformował dziś w komunikacie prasowym o nawiązaniu współpracy z firmą Emplocity oferującą rozwiązanie usprawniające procesy rekrutacyjne w dużych organizacjach. To chatbot zwany Emplobotem działający w komunikatorze Messenger. Kandydaci, którzy skorzystają z możliwości przeprowadzenia rozmowy z nim, zostaną sprofilowani i, zgodnie z preferencjami, dopasowani do rekrutacji prowadzonych przez bank.

Przeczytajcie także: mBank zatrudnił Emplobota

Technologia opracowana przez Emplocity umożliwia prowadzenie wielu rozmów z kandydatami bez względu na miejsce, dzień tygodnia czy porę dnia. Podczas rozmowy z kandydatem, bot zapyta o jego doświadczenie zawodowe, umiejętności, dyspozycyjność i oczekiwania finansowe, a następnie na tej podstawie stworzy jego profil. Mając komplet informacji przygotowanych przez system, rekruter szybko może podjąć decyzję i zaprosić kandydata na spotkanie. Dzięki temu całościowy proces rekrutacji ulegnie skróceniu i uproszczeniu.

Przeczytajcie także: Chatbot pomaga klientom Citi Handlowego

PKO nie jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który nawiązał współpracę ze startupem Emplocity. Wcześniej jego chatbota do usprawnienia procesów rekrutacyjnych wykorzystały dwie inne instytucje, czyli Santander oraz mBank. Natomiast chatboty jako takie pomagają w kilku innych bankach, m.in. w Credit Agricole, który wykorzystuje je w procesie kredytowym, czy w Citi Handlowym, gdzie chatbot obsługuje program lojalnościowy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies