Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK zaczął wykorzystywać chatbota. Pomaga w rekrutacji pracowników

Wcześniej eksperymenty z chatbotami rozpoczęły m.in. Credit Agricole i Citi Handlowy

Jak donosi dzisiaj serwis Business Insider, BZ WBK rozpoczął korzystanie z chatbota na Messangerze. Rozwiązanie stworzone przez startup Emplocity pomaga w procesie rekrutacji nowych pracowników i jest dostępne na stronie internetowej banku. Osoba, która zainteresowana jest pracą w BZ WBK, w każdej chwili może porozmawiać na ten temat z chatbotem.

Przeczytajcie także: KrEdytka ma pomagać w zaciąganiu pożyczek

Jak pisze Business Insider, kandydat do pracy w trakcie rozmowy z botem BZ WBK musi określić np. swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności czy oczekiwania finansowe. Dane osobowe rozmówcy pozostaną anonimowe do momentu, w którym zgodzi się on na spotkanie z rekruterem. Cytowana przez serwis Katarzyna Sowińska odpowiedzialna za rekrutację w BZ WBK powiedziała, że wprowadzenie nowego rozwiązania to reakcja na potrzeby kandydatów do pracy, którzy oczekują kontaktu z potencjalnym pracodawcą w czasie rzeczywistym i w dogodnym momencie.

Przeczytajcie także: Citi wprowadza chatbota na Messangerze

BZ WBK to nie pierwszy bank z Polski, który zdecydował się na wykorzystanie chatbota. Wcześniej Credit Agricole wprowadził podobne rozwiązanie o nazwie KrEdytka, które pomaga klientom w zaciąganiu pożyczek gotówkowych. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj. Natomiast kilka tygodni temu pisałem o innym chatbocie, którego uruchomienie zapowiedział Citi Handlowy. Ten z kolei ma pomagać klientom w zarządzaniu programem lojalnościowym. Więcej o tym tutaj.

Źródło: Business Insider

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BZWBK, CHATBOT

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies