Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Superlokator znika z rynku. Rozpoczęto likwidację pierwszego w Polsce funduszu zarządzanego przez robota

Spółka, która go wymyśliła, wkrótce ma przedstawić nową ofertę inwestycyjną

Superlokator miał szansę namieszać na polskim rynku usług finansowych. Oszczędzać z nim mogliby chcieć szczególnie ci klienci, którzy niespecjalnie zainteresowani są agresywnym inwestowaniem. Z założenia Superlokator miał lokować powierzone mu środki w najlepsze na rynku lokaty bankowe. Przy tym zarządzanie nim miało być tanie, bo zajmował się tym algorytm, czyli specjalnie stworzony do tego celu robot. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Przeczytajcie także: IQ Money ma pomysł na fundusz, jakiego jeszcze nie było

Ale nic z tego nie wyszło, przynajmniej na razie. Na stronie internetowej Altus TFI widnieje informacja, że Superlokator, podobnie zresztą jak większość pozostałych funduszy tego TFI, postawiony został w stan likwidacji. To efekt kłopotów, jakie spadły na Altusa po wybuchu tzw. afery Getback. W jej wyniku dwaj byli członkowie zarządu Altusa zostali aresztowani. Zarzuca się im m.in. sprzedaż na rzecz Getbacku spółki trzeciej po cenie zawyżonej o ok. 160 mln zł.

Przeczytajcie także: Kolejne zmiany w serwisie iPKO

Superlokator jest funduszem stworzonym przez Altusa przy współpracy z firmą IQ Money, która wymyśliła robota do zarządzania pieniędzmi. IQ Money to polski startup fintechowy, jaki znalazł się w pierwszej edycji Mapy Polskiego Fintechu. Spółka rozwiązała już wszelkie umowy z Altusem i zakończyła dystrybucję jednostek Superlokatora. Na stronie internetowej IQ Money widnieje informacja, że fintech wkrótce przedstawi nową ofertę inwestycyjną.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies