Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay jako sposób płatności w kolejnej aplikacji. Tym razem w Mytaxi

Wcześniej podobne rozwiązanie trafiło m.in. do apki konkurencji, czyli iTaxi

Kilka tygodni temu pisałem, że w aplikacji do zamawiania taksówek iTaxi pojawiła się nowa metoda płatności dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. Mowa oczywiście o Apple Pay. Tymczasem na adres alert@cashless.pl redakcja Cashless otrzymała dziś informację, że przy pomocy Apple Pay można już płacić także w konkurencyjnej aplikacji Mytaxi.

Przeczytajcie także: Apple Pay w aplikacji iTaxi

Sprawdziłem i rzeczywiście nowy sposób wnoszenia opłat za przejazdy można już znaleźć w apce Mytaxi, czego dowodzi choćby poniższy zrzut ekranu:

Apple Pay większości czytelnikom może kojarzyć się przede wszystkim jako instrument do płacenia zbliżeniowego w sklepach stacjonarnych. Narzędzie to, podobnie zresztą jak konkurencyjne Google Pay, umożliwia także płatności w sklepach internetowych oraz w wybranych zewnętrznych aplikacjach natywnych. To wygodne bo nie wymaga od użytkowników podawania za każdym razem danych z podpiętej karty czy nawet haseł lub PIN-ów.

Przeczytajcie także: Biometria w aplikacji Credit Agricole

Obecnie Apple Pay jako metodę płatności możecie znaleźć już w co najmniej kilku aplikacjach dostępnych dla polskich użytkowników. Oprócz wspomnianych tu aplikacji taksówkowych są to m.in. Lime (wynajem hulajnóg elektrycznych), Rynair czy Zara. Przy pomocy elektronicznego portfela Apple można też składać datki w serwisie siepomaga.pl.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies