Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rozumiem, dlaczego Uber udostępnia płatności gotówką, ale nie pojmuję, czemu zachęca do rezygnacji z kart

Do 13 grudnia zamawiając przejazd w aplikacji amerykańskiej firmy i płacąc gotówką dostaniecie 25 proc. rabatu

Użytkownicy Ubera otrzymali właśnie mejle z wiadomością o promocji. Przez najbliższe dni (akcja trwa do 13 grudnia) zamawiając przejazd Uberem i płacąc za niego gotówką dostaniecie 25 proc. zniżki. Aby skorzystać z promocji, musicie przed złożeniem zamówienia wprowadzić kod CASHPL. Oferta kierowana jest zarówno do nowych jak i dotychczasowych klientów.

Przeczytajcie także: Płatność gotówką za Ubera już w całej Polsce

Trzeba przypomnieć, że Uber jest prekursorem na polskim rynku nowej metody płatności, którą można umownie nazwać "płaceniem bez płacenia". Chodzi o to, że umożliwił powiązanie ze swoją aplikacją dowolnej karty bankowej. Dzięki temu należność za kurs może zostać pobrana automatycznie po zakończeniu przejazdu i bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek czynności przez klienta.

To bardzo wygodne rozwiązanie więc zaskoczeniem dla mnie było to, że na początku tego roku w aplikacji Ubera pojawiła się możliwość płacenia gotówką. Pierwszym miastem, w którym rozpoczęto testowanie tej formy płatności, była Warszawa. Później nowość pojawiła się we wszystkich miastach w Polsce, w których z Ubera można korzystać.

Przeczytajcie także: Duży wzrost płatności kartami w internecie

Choć było to zaskakujące, to właściwie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Amerykanie na to się zdecydowali. Nie każdy potencjalny klient musi mieć kartę, a nie wszyscy ich użytkownicy muszą chcieć udostępniać jej dane tym, którzy o to poproszą. Poza tym z tego co wiem, wielu kierowców domagało się możliwości przyjmowania gotówki, gdyż zwiększa to ich szanse na uzyskanie napiwków. Nie za bardzo jednak rozumiem dlaczego Uber promując tę formę płatności w zasadzie zniechęca do instrumentów bezgotówkowych. Bo jakoś nie mogę uwierzyć w to, że kalkuluje się to ekonomicznie.

KATEGORIA
FELIETONY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies