Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank ostrzega: płacicie za zakupy internetowe kartą? Przeczytajcie regulamin sklepu, bo możecie uruchomić płatny abonament

Instytucja przypomina też, że nigdy nie należy podawać w internecie PIN-u do własnej karty płatniczej

Na stronie internetowej mBanku pojawiło się ostrzeżenie dla klientów płacących kartami za zakupy w sieci. – Warto uważać na oferty sklepów internetowych, które proponują swoje usługi/produkty początkowo za niską cenę. Transakcja taka wykonywana jest przy użyciu karty płatniczej. Zaraz po zakupie zostaje uruchomiona subskrypcja na znacznie większe kwoty. Niestety, informacja o tym umieszczona jest np. w regulaminie sklepu – pisze w swoim komunikacie mBank.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi nowe zabezpieczenie biometryczne

W związku z tym instytucja radzi swoim klientom, by przed zainicjowaniem płatności zapoznali się z regulaminem strony, na której coś kupują. Należy też korzystać z usług zaufanych sprzedawców. Jeśli wybierzecie nieznany sklep, powiniście sprawdzić opinię na jego temat na forach internetowych czy w mediach społecznościowych. mBank przypomina też, aby nie ujawniać nikomu numeru PIN do swojej karty. – Jedynym kodem podawanym podczas transakcji zdalnych jest kod umieszczony na odwrocie karty – przypomina klientom mBank.

Przeczytajcie także: Nowe karty i rachunki dla klientów firmowych mBanku

W przypadku płatności internetowych karta ma zasadniczą przewagę nad innymi instrumentami takimi jak przelewy pay by link czy Blik. Umożliwia bowiem skorzystanie z szybkiej procedury reklamacyjnej oferowanej przez Mastercarda i Visę, nazywanej chargebackiem. Niestety, nie zabezpiecza ona przed uruchomieniem subskrypcji przy okazji płatności za zakupy. Wygląda więc na to, że pozostaje Wam zachować szczególną ostrożność podczas sprawunków u mniej znanych sprzedawców.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies