Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe karty i rachunki oraz wideoweryfikacja dla klientów firmowych. Zmiany w ofercie mBanku

Bank ogłosił dziś nowości, jakie zamierza wprowadzić w ofercie dla osób prowadzących działalność gospodarczą

mBank opublikował na swojej stronie internetowej informację o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do oferty dla jego klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Większość zmian ma związek z dostosowaniem usług do znowelizowanej w maju ustawy o usługach płatniczych, implementującej dyrektywę PSD II. Ale jest także parę ciekawych nowości.

Przeczytajcie także: mBank hipoteczny z trwałym nośnikiem

A więc bank zapowiada, że wzorem klientów indywidualnych także osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły zakładać rachunki drogą elektroniczną przy wykorzystaniu tzw. wideoweryfikacji. Nie wiadomo jednak, kiedy konkretnie taka usługa zostanie wprowadzona – informacja na ten temat ma zostać podana w późniejszym terminie.

Ponadto klienci firmowi mBanku będą mogli zakładać rachunki w nowych walutach. Chodzi o korony czeskie, norweskie, szwedzkie i duńskie a także japońskie jeny, węgierskie forinty i chorwackie kuny. Będą także mogli zamówić karty debetowe do rachunków w euro i dolarze i będą mogli to zrobić za pośrednictwem aplikacji mobilnej. mBank obniża też prowizję od przelewu walutowego z 0,35 proc. wartości transakcji min. 25 zł do 5 zł.

Przeczytajcie także: Usługa wielowalutowa już dostępna w mBanku

Z pozostałych zapowiadanych przez mBank zmian warto zapamiętać, że instytucja od 1 stycznia przyszłego roku wycofuje usługę Invoobill, którą w przyszłości zastąpi zapewne rozwiązaniem o nazwie Qlips. Nadaje sobie też prawo do zamknięcia rachunku firmowego natychmiast po powzięciu informacji o zakończeniu przez klienta prowadzenia działalności gospodarczej. Przygotowuje też klientów do wycofania z użycia list haseł jednorazowych. Już od marca nie będzie można ich zamawiać przez serwis transakcyjny.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies