Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie w każdym bankomacie Euronetu skorzystacie z Blika

Niektóre urządzenia tej sieci nie posiadają opcji wypłaty gotówki bez użycia karty

Od niedawna liczba punktów akceptacji systemu płatności mobilnych Blik powiększyła się o bankomaty Euronetu, największej w Polsce sieci tych urządzeń. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich z nich z Blika można skorzystać.

Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników, który postanowił nam o tym napisać. Pan Piotr po lekturze kolejnego tekstu na temat Blika zdecydował się wypróbować jego działanie. Najpierw chciał wypłacić gotówkę.

Przeczytajcie także: W Warszawie papier trzyma się mocno

Udał się więc do najbliższego bankomatu Euronetu znajdującego się w oddziale jednego z oddziałów banku spółdzielczego. Zdziwił się jednak nielekko, gdyż urządzenie nie chciało z nim współpracować bez włożenia doń karty. – Wcześniej na wielu bankomatach Euronetu widziałem opcję wypłaty gotówki bez użycia karty. Ponadto czytałem, że wszystkie urządzenia tej sieci akceptują Blika. A tu klops – napisał pan Piotr i dodał, że musiał wrócić do samochodu po kartę by podjąć gotówkę.

O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiłem biuro prasowe Euronetu. Okazało się, że nie wszystkie bankomaty tej sieci obsługują system mobilny. – Usługa wypłaty Blik dostępna jest w ok. 6 tys. urządzeń, w tym we wszystkich bankomatach i wpłato-bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach następujących banków: Credite Agricole, mBank, Alior Bank, Getin i Idea Bank – napisano mi w odpowiedzi.

Przeczytajcie także: Ciekawa akcja marketingowa w bankomatach Euronetu

Oznacza to więc, że w bankomatach Euronetu zlokalizowanych w oddziałach banków spółdzielczych z Blika nie da się skorzystać. Podobnie zresztą jak z urządzeń zlokalizowanych w placówkach kilku innych instytucji, dla których bankomaty dostarcza Euronet. Urządzenia tej firmy widywałem m.in. w oddziałach Banku Pocztowego czy Raiffeisen Polbanku.

Tymczasem kończą się testy wdrożeniowe Blika w bankomatach Planet Cash. Użytkownicy systemu będą mogli korzystać z urządzeń tej marki prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies