Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wprowadza mobilną autoryzację. I rezygnuje z kart zdrapek oraz tokenów

Zmiany to między innymi efekt implementacji dyrektywy PSD II

20 grudnia bieżącego roku wchodzi w życie nowy regulamin Pekao, którym bank wprowadza m.in. mobilną autoryzację. To rozwiązanie pozwalające na potwierdzanie za pomocą aplikacji na smartfonie transakcji zlecanych w serwisie internetowym. – Nowa bezpłatna metoda autoryzacji operacji za pomocą aplikacji PeoPay będzie alternatywą dla płatnych kodów SMS – informuje biuro prasowe Pekao. Każdy kod to koszt 20 groszy.

Przeczytajcie także: Konto przez selfie w Pekao jeszcze w tym roku

Jednocześnie bank rezygnuje z innych metod autoryzacji transakcji takich jak kody z kart zdrapek, PekaoToken i Token sprzętowy. – Dotychczasowi klienci będą mogli korzystać z tych rozwiązań do 14 sierpnia 2019 r. Przy czym, przypominamy, że w przypadku nowych klientów, Pekao zaprzestał wydawania bezpłatnej karty kodów jednorazowych już w 2012 roku – podają służby prasowe Pekao. Zmiany wynikają z implementacji dyrektywy PSD II.

Natomiast mobilna autoryzacja staje się standardem na polskim rynku. Znajduje się w ofercie m.in. mBanku, ING, T-Mobile Usług Bankowych czy Getinu. Zdaniem specjalistów rozwiązanie to jest bezpieczniejsze niż tradycyjne kody przesyłane za pośrednictwem SMS-ów. Z punktu widzenia banku jest też rozwiązaniem tańszym umożliwiającym oszczędności na usługach telekomunikacyjnych.

Przeczytajcie także: Banki chcą zaostrzenia zasad wydawania duplikatów SIM

Tymczasem podczas wczorajszej konferencji prasowej Pekao ogłosił rozpoczęcie testów nowego procesu zdalnego otwierania i aktywacji rachunków osobistych. Wykorzystano w nim biometrię twarzy. Nowi klienci Pekao będą mogli zweryfikować swoją tożsamość w trakcie zakładania konta poprzez wykonanie selfie oraz zdjęcia swojego dowodu osobistego. Testy mają potrwać kilka tygodni. Komercyjne wdrożenie nowej usługi ma nastąpić jeszcze w tym roku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies