Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Warszawa szykuje przetarg na obsługę parkingów przez smartfony. Będzie więcej operatorów niż jeden?

W listopadzie kończy się umowa z firmą SkyCash, która dziś ma wyłączność na przyjmowanie opłat za postój w stołecznej strefie parkowania

Warszawa jest jednym z ostatnich miast w Polsce, w którym za parkowanie płacić można tylko poprzez jedną aplikacją mobilną. Umowę na tego rodzaju obsługę parkingów od dłuższego czasu ma SkyCash. Aktualny kontrakt kończy się jednak 30 listopada bieżącego roku, a miasto już szykuje przetarg na kolejne 12 miesięcy. I wygląda na to, że wkrótce za postój w stołecznej strefie będzie można płacić przy pomocy kilku aplikacji.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne dla klientów PKO i Inteligo

Jak powiedziano mi w biurze prasowym warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, który administruje stołeczną strefą, w zbliżającym się przetargu ma zostać wyłoniony tylko jeden operator. Jednak nie będzie on miał monopolu na mobilną obsługę parkingów. – Zastrzegamy bowiem, że w trakcie trwania umowy możemy udzielić analogicznego zamówienia po stawkach nieprzekraczających tych, które zostaną zaoferowane w pierwszym postępowaniu – stwierdził Mikołaj Pieńkos, p.o. naczelnika wydziału komunikacji społecznej ZDM.

Mówi się, że władze stolicy pracują nad rozwiązaniem typu hub, które umożliwi podpięcie się do systemu większej liczbie operatorów aplikacji spełniających określone warunki. Wskazywać na to ma m.in. tzw. dialog techniczny prowadzony ostatnio w tej sprawie przez ZDM. Wygląda jednak na to, że hub jest jeszcze niegotowy, stąd przetarg na jednego operatora z zastrzeżeniem, że nie może liczyć na wyłączność.

Przeczytajcie także: Klienci Pocztowego wkrótce dostaną Google Pay

Warszawa dysponuje jedną z największych jeżeli nie największą strefą płatnego parkowania w kraju. Ma więc ona kluczowe znaczenie dla polskiego rynku płatności zdalnych. Jego liderem jest operator aplikacji SkyCash, który zawdzięcza to m.in. temu, że obsługuje strefy parkowania w niemal wszystkich miastach wojewódzkich. Niewątpliwie na jego silną pozycję wpływ miała także dotychczasowa wyłączność na płatności za parkingi w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies