Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności Blik wkrótce na wszystkich terminalach Pekao. Bank udostępni usługę pod koniec września

Już od dziś systemem Blik można płacić w obsługiwanych przez Pekao terminalach zainstalowanych w marketach Biedronka

W dzisiejszym komunikacie prasowym zarządzająca Blikiem spółka Polski Standard Płatności potwierdziła wczorajszą informację Cashless o udostępnieniu nowej metody płatniczej w sklepach sieci Biedronka. Kilka godzin później swój komunikat prasowy na ten temat opublikował również bank Pekao, który obsługuje terminale w Biedronkach. Przy okazji podał, że Blik wkrótce będzie mógł trafić także do pozostałych POS-ów zarządzanych przez Pekao.

Przeczytajcie także: Kody wracają do Biedronek

Bank napisał, że wszystkim klientom biznesowym umożliwi akceptację kodów Blik pod koniec września. Nie oznacza to jednak, że usługa ta pojawi się na posiadanych przez nich terminalach automatycznie. Najpierw będą musieli wyrazić chęć przyjmowania płatności Blikiem. Zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego na koniec marca bieżącego roku Blikiem można było płacić w ok. 252 tys. POS-ów. Natomiast Pekao w grudniu ub. roku zarządzał siecią 66 tys. terminali płatniczych, z tego ok. 15 tys. funkcjonuje w Biedronkach.

Przeczytajcie także: Polska wiceliderem Europy w płatnościach zbliżeniowych

Z dzisiejszej informacji prasowej Pekao wynika ponadto, że bank wyłączy możliwość płatności kodami PeoPay – zostaną zastąpione kodami Blik. Przypomnę, że bank wprowadził możliwość płatności kodami PeoPay kilka lat temu, gdy w Biedronkach nie było jeszcze terminali płatniczych, a Pekao stronił od współpracy z PSP. Biedronka akceptowała wówczas płatności w systemie iKasa, w którym transakcję inicjowało się kodem liczbowym. iKasę oferowało kilka banków w tym Pekao, który możliwość generowania takich kodów wprowadził do aplikacji PeoPay. Kody PeoPay były też akceptowane przez inne punkty handlowe i usługowe korzystające z terminali Pekao.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies