Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kody wracają do Biedronek. Sieć wprowadza płatności Blikiem

Nowość ma być dostępna we wszystkich sklepach firmy już od jutra

W internecie można znaleźć foldery reklamujące płatności Blikiem w marketach Biedronka. Informacji na ten temat próżno jednak szukać na oficjalnych stronach właściciela sieci i Polskiego Standardu Płatności, czyli spółki zarządzającej Blikiem. Ale newsa o planowanym na przyszły tydzień wdrożeniu nowej metody płatności mobilnych w Biedronkach udało mi się potwierdzić bezpośrednio w PSP. Start usługi przewidziano na poniedziałek a związana z tym akcja informacyjna skierowana do klientów ma ruszyć we wtorek.

Przeczytajcie także: Blik chwali się wynikami po II kw.

To że Biedronka wprowadza płatności Blikiem nie powinno być zaskoczeniem. Terminale płatnicze w tych sklepach obsługuje bowiem bank Pekao, który wiosną bieżącego roku podpisał umowę z PSP. Na jej mocy płatności Blik trafiły do aplikacji PeoPay i do bankomatów Pekao. Już wówczas zapowiedziano, że Blik będzie także akceptowany w POS-ach zarządzanych przez bank a wdrożenie planowane jest na III kw. 2018 r. Teraz staje się faktem.

Tymczasem Blik to nie pierwszy system płatności mobilnych, który trafia do sklepów Biedronka. Kilka lat temu sieć wprowadziła rozwiązanie o nazwie iKasa. Działało bardzo podobnie do Blika. Aby zainicjować płatność należało wygenerować kod, który następnie trzeba było podać kasjerce lub kasjerowi. iKasa nie przyjęła się jednak na polskim rynku bo nikt oprócz Biedronki nie akceptował płatności za jej pośrednictwem. Kilka miesięcy temu również i ona wycofała się z akceptacji tej metody płatniczej.

Przeczytajcie także: Podwyżki opłat w PKO

Dla Blika wejście do placówek Biedronki to duża sprawa bo to największa detaliczna sieć handlowa w Polsce. Trudno mu będzie jednak dzięki temu znacznie zwiększyć liczbę transakcji. Biedronka od dawna akceptuje już płatności kartami, których użycie w terminalach jest wygodniejsze niż kodów Blik. Gdy startowała iKasa była jedyną metodą płatności bezgotówkowych dostępną w sklepach Biedronka. W I poł. bieżącego roku Blik odnotował ok. 33 mln transakcji, czyli tyle co w całym ubiegłym roku. Większość z nich zrealizowano w sklepach internetowych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies