Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kredytmarket użyje sztucznej inteligencji, by zabezpieczyć się przed fraudami 

Firma skorzysta z rozwiązania przygotowanego przez Nethone umożliwiającego zidentyfikowanie osób chcących wyłudzać kredyty online

Internetowa platforma finansowa Kredytmarket ogłosiła dzisiaj, że zacznie używać sztucznej inteligencji do przeciwdziałania fraudom. Jak czytam w komunikacie prasowym, rozwiązane zostało przygotowane przez firmę Nethone i umożliwia analizowanie zachowania osób ubiegających się o kredyty online.

Przeczytajcie także: Fintech Roku i Fintech Future poznajcie nominowanych

Oprogramowanie śledzi na przykład, co robi potencjalny kredytobiorca w czasie przeglądania strony Kredytmarketu. Sprawdza konfigurację komputera lub urządzenia mobilnego i uniemożliwia wszelkie próby anonimizacji zamówienia. Narzędzie porównuje dane techniczne o użytkowniku zapisane na urządzeniach, z danymi z wypełnionego wniosku o kredyt i ocenia prawdopodobieństwo popełnienia oszustwa. Nethone wykorzystała do tego uczenie maszynowe.

Przeczytajcie także: Na świecie rośnie ryzyko fraudów w e-commerce

Kredytmarket to internetowa platforma, dzięki której firmy mogą ubiegać się o pożyczki niebankowe na rozwój biznesu. Cały proces od złożenia wniosku poprzez ocenę wiarygodności finansowej przedsiębiorcy, aż po wypłatę środków odbywa się online. Z kolei Nethone dostarcza system umożliwiający wykrywanie w czasie rzeczywistym fraudów płatniczych w środowisku e-commerce. Obie firmy znajdziecie na Mapie polskiego fintechu stworzonej przez Cashless, Fundację Fintech Poland oraz Accenture. Kredytmarket był także wśród nominowanych do nagrody Fintech Roku 2018. Kapituła przyznała ją ostatecznie spółce SkyCash.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies