Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga fintechy. KNF opublikował komunikat w sprawie tzw. reautoryzacji

Wraz z komunikatem na stronie internetowej urzędu znajdziecie formularz przydatny przy składaniu wniosku reautoryzacyjnego

Kilka dni temu pisałem o nowym wyzwaniu, przed którym stoją firmy posiadające zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Z licencji takich korzysta wiele firm z branży fintech. Na mocy ustawy dostosowującej polskie prawo do wymogów PSD II do 20 września KIP-y muszą złożyć do KNF-u tzw. wnioski reutoryzacyjne. Dokumenty te mają dowieść, że polskie fintechy działają zgodnie z wymogami unijnej dyrektywy.

Przeczytajcie także: Już pora złożyć wniosek reautoryzacyjny

Jak mówią prawnicy, reautoryzacja powinna być formalnością. Jednak na niektórych rynkach, np. w Wielkiej Brytanii, okazało się, że procedura ta przybrała formę niemal tak skomplikowaną jak proces ubiegania się o samą licencję. Gdy w trakcie prac nad tekstem pytałem o to biuro prasowe KNF, zapewniono mnie, że w Polsce będzie łatwiej. – Intencją KNF jest sprawne i nieuciążliwe przeprowadzenie tego procesu. W szczególności nie jest planowane odtwarzanie całego postępowania licencyjnego, a jedynie skupienie się na istotnych, nowych wymaganiach wprowadzonych nowelizacją ustawy o usługach płatniczych – napisał wówczas Jacek Barszczewski, rzecznik prasowy KNF.

Przeczytajcie także: KNF zapowiada komunikat w sprawie reautoryzacji

I zadeklarował, że jeszcze w tym tygodniu na stronie internetowej KNF opublikowany zostanie komunikat wraz z wykazem dokumentów niezbędnych w trakcie ubiegania się o reautoryzację. Komunikat przed chwilą pojawił się w internecie. Urząd poinformował o nim także za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Komunikat możecie znaleźć tutaj. Natomiast formularz wniosku o reautoryzację w postaci pliku pdf znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies