Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bilety i parkingi stają się standardem w bankowości mobilnej. Są już w kilku aplikacjach, a jesienią udostępni je BGŻ BNP Paribas

Zaletą takiego rozwiązania w porównaniu z aplikacją płatniczą jest brak konieczności doładowywania wirtualnej portmonetki

BGŻ BNP Paribas jest kolejnym bankiem działającym na polskim rynku, który zdecydował o udostępnieniu w aplikacji mobilnej biletów parkingowych i komunikacyjnych. Wdrożenie zaplanowano na jesień bieżącego roku. Wówczas w aplikacji GOmobile znajdą się nie tylko wspomniane bilety, ale kilka innych produktów i usług, takich jak możliwość rezerwacji hoteli czy zamawiania i opłacania przejazdów taksówkami.

Przeczytajcie także: Będzie dużo nowości w aplikacji BGŻ BNP Paribas

Umożliwiając w aplikacji GOmobile zakupy BGŻ BNP Paribas dołącza do grona kilku banków z Polski, które podobne usługi już wprowadziły wcześniej. Pionierem w tym zakresie był BZ WBK, który oferuje je już od dobrych kilku lat. Później bilety pojawiły się w aplikacji Millennium, a od niedawna znajdziecie je także w apce Mobilny Portfel Raiffeisen Polbanku. Z doniesień PRNews wynika natomiast, że możliwość zakupu biletów i opłacania miejsc parkingowych pojawi się także w aplikacji PKO BP.

Z informacji udzielonych mi przez BGŻ BNP Paribas wynika, że za pośrednictwem GOmobile będzie można opłacać postój w płatnych strefach parkowania i kupować bilety miejskie w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Bank nie zdradza z jakim operatorem płatności mobilnych będzie w tym zakresie współpracował. Konkurencyjne banki kooperują przede wszystkim z firmą moBiLET. W apce BZ WBK znajdziecie też bilety od CallPay, ale firma ta ma znikomy udział w rynku.

Przeczytajcie także: Bilety w aplikacji Raiffeisen Polbank

Wychodzi natomiast na to, że rozwiązanie jakie wkrótce zaoferuje BGŻ BNP Paribas, staje się standardem na polskim rynku. Jego zaletą, docenianą zapewne przez klientów, w porównaniu z korzystaniem bezpośrednio z aplikacji takich firm jak moBiLET jest brak konieczności doładowywania konta wirtualnej portmonetki. Płatności realizowane są od raz bezpośrednio w ciężar rachunku osobistego.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies