Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Człowiek od SKOK-ów zajmie się nadzorem nad fintechami. Filip Czuchwicki nowym dyrektorem w KNF

Czuchwicki został właśnie szefem departamentu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i instytucji płatniczych

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wyborze dyrektora nowego departamentu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz instytucji płatniczych. Został nim Filip Czuchwicki. Jak podaje KNF w komunikacie prasowym, Czuchwicki przez siedem ostatnich lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i prokurenta w jednej z największych kancelarii prawnych w północnej Polsce, specjalizującej się w obsłudze sektora SKOK. Wcześniej pracował w Krajowej SKOK.

Przeczytajcie także: Polka w kierownictwie JPMorgan Chase

Wybór Czuchwickiego ma znaczenie także dla polskich fintechów, bo większość z nich aby działać w Polsce legalnie, powinna zdobyć licencję krajowej instytucji płatniczej. Nadzór nad KIP-ami sprawuje z ramienia KNF departament, którego szefem został właśnie Czuchwicki. W komunikacie nadzoru temat fintechów został jednak zepchnięty na drugi plan. Najpierw pisze się tam o zadaniach, jakie stoją przed nowym dyrektorem w obszarze dalszej restrukturyzacji sektora SKOK.

Przeczytajcie także: mPay ma nowego starego prezesa

Ogłoszoną dzisiaj nominację warto zestawić z innym wydarzeniem, a więc powołaniem kilka tygodni temu Artura Granickiego na szefa departamentu ds. fintech w KNF. Wówczas przewodniczący KNF Marek Chrzanowski mówił, że nadzór będzie szukał balansu między interesami fintechów reprezentowanymi w urzędzie właśnie przez Granickiego, a bezpieczeństwem sektora finansowego, o które dbać będzie pozostała, bardziej konserwatywna część władz KNF. Pytanie czy Czuchwicki zaangażowany w rozwiązywanie niemających końca problemów SKOK-ów, znajdzie wystarczająco dużo czasu, by zajmować się problematyką fintechów.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies