Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polka w kierownictwie JPMorgan Chase. Sonia Wędrychowicz dyrektorem ds. transformacji cyfrowej

Była wiceprezes Citi Handlowego przenosi się do amerykańskiego banku z Azji, w której pracowała przez ostatnich kilka lat

Polska branża finansowa a banki w szczególności, uznawane są za najnowocześniejsze na świecie a to przed ich managerami otwiera szansę na międzynarodową karierę. Przykładem osoby, której to się udało jest Sonia Wędrychowicz, która na portalu Linkedin właśnie poinformowała o swoim nowym miejscu zatrudnienia. Od lipca jest dyrektorem zarządzającym ds. transformacji cyfrowej Consumer and Community Banking w nowojorskim biurze JPMorgan & Chase.

Przeczytajcie także: Mastercard eksportuje specjalistów

Polska manager przechodzi do amerykańskiej instytucji z banku DBS w Singapurze, w którym odpowiadała za zmiany technologiczne w obszarze bankowości konsumenckiej. Wcześniej była szefem bankowości detalicznej w malezyjskim Standard Chartered Banku. Natomiast zanim trafiła do Azji w 2012 roku, pracowała w Banku Handlowym w Warszawie. W ostatnim okresie była jego wiceprezeską odpowiedzialną za bankowość dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Nowe osoby w biurze Visy w Warszawie

Ale Sonia Wędrychowicz nie jest jedynym przedstawicielem polskiej branży finansowej z międzynarodową karierą w CV. Innym przykładem może być Paweł Rychliński, który kilka lat temu z polskiego oddziału Mastercarda awansował na szefa organizacji w Niemczech. Kierownicze stanowiska w strukturach europejskich konkurencyjnej Visy pełnią Jakub Kiwior i oczywiście Małgorzata O’Shaughnessy. Niedawno prezes Diners Club w Polsce Katarzyna Fatyga awansowała na kierownicze stanowisko w regionie Europy Centralnej i Wschodniej tej firmy. A polskich finansistów w międzynarodowych korporacjach jest dużo więcej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies