Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta walutowa od kantoru stacjonarnego? Proszę bardzo. Prepaid Millennium w placówkach sieci Promes

Odwiedzając jeden z kantorów Promes możecie wyrobić sobie przedpłaconą kartę walutową, na którą od razu wpłacicie kupione euro, dolary czy funty

Sieć kantorów stacjonarnych Promes (28 placówek zlokalizowanych w sześciu województwach, m.in. dolnośląskim i lubelskim) informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej karty przedpłaconej Millennium, wydawanej w trzech walutach, czyli w euro, dolarze i funcie. Karta sprzedawana jest w kantorach stacjonarnych przy okazji wymiany złotych na waluty obce, które od razu można przelać na powiązany z kartą rachunek.

Przeczytajcie także: Pekao kończy przygodę z portomonetką PeoPay

Z tabeli opłat i prowizji kantoru Promes wynika, że jednorazowa opłata za wydanie plastiku wynosi 3 euro, 3,5 dolara lub 2,5 funta, w zależności od kupowanej waluty. Używanie karty jest bezpłatne, podobnie jak kolejne zasilenia. Wypłaty gotówki w bankomatach Millennium są bezpłatne, natomiast w pozostałych bankomatach w Polsce kosztują pół euro, dolara lub funta. Transakcja gotówkowa za granicą wiąże się z prowizją w wysokości 2,5 euro, dolara lub funta.

Przeczytajcie także: Mocne wsparcie NBP dla kart przedpłaconych

A jak się ma wydawanie kantorowej karty przedpłaconej z Millennium do zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie prepaidów? Wiceprezes spółki Promes Michał Węsierski powiedział mi, że odbywa się to w zgodzie z przepisami. Kartę można zamówić i odebrać wyłącznie w placówce stacjonarnej i tylko przy wcześniejszym zakupie waluty. Karta jest dostępna dla osób dorosłych legitymujących się dowodem osobistym.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies