Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzecia firma z licencją NBP. SkyCash niekartowym schematem płatniczym

Wcześniej licencje banku centralnego otrzymały spółki Polski Standard Płatności i Diners Club

W przesłanym przed chwilą komunikacie prasowym SkyCash chwali się otrzymaniem od Narodowego Banku Polskiego zezwolenia na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego. – To dowód na to, że jesteśmy w ścisłej czołówce polskiej branży fintech, jednocześnie spełniając wyśrubowane wymagania stawiane przed instytucjami płatniczymi – mówi prezes SkyCash Tomasz Krajewski.

Przeczytajcie także: Nowa promocja od Visy i SkyCash

Wcześniej zgody na prowadzenie schematów płatniczych otrzymały od banku centralnego dwie inne firmy, czyli operator Blika Polski Standard Płatności oraz amerykańska organizacja płatnicza Diners Club. Konieczność uzyskania licencji NBP to efekt jednej z nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Wydaje się, że w większości przypadków zgoda banku centralnego na prowadzenie schematu płatniczego będzie formalnością. Niemniej trzeba zaznaczyć, że póki co otrzymały ją tylko trzy podmioty.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu

Natomiast SkyCash jest operatorem najpopularniejszej w Polsce aplikacji do płatności zdalnych m.in. za bilety komunikacji miejskiej czy bilety parkingowe. Spółka deklaruje, że ma już ponad 2 mln klientów. Na początku czerwca otrzymała tytuł Fintech Roku, przyznany podczas pierwszego wydarzenia z cyklu Cashless Fintech Evening. Więcej na ten temat tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies