Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci BZ WBK wreszcie mogą logować się na konto za pomocą biometrii twarzy. FaceID w aplikacji już działa

Użytkownicy telefonów iPhone musieli czekać na tę nowość kilka miesięcy

Trwający tydzień obfituje w dobre informacje dla klientów banków z Polski, którzy korzystają z telefonów iPhone. Jak pewnie już wiecie, wczoraj dziewięć instytucji wdrożyło płatności Apple Pay. Z kolei przed chwilą mBank poinformował o wprowadzeniu wideoweryfikacji do aplikacji na urządzenia z systemem iOS. Teraz mam natomiast newsa dla klientów BZ WBK.

Przeczytajcie także: Wideoweryfikacja w aplikacji mBanku

Jak doniósł jeden z czytelników Cashless, po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej tego banku w wersji na iPhone'y pojawiła się w niej możliwość logowania za pomocą FaceID, czyli z wykorzystaniem biometrii twarzy. Biuro prasowe BZ WBK potwierdziło, że rozwiązanie takie jest już dostępne dla jego klientów posiadających smartfony iPhone X. Większość banków z Polski umożliwia logowanie do aplikacji przez FaceID niemal od pierwszego dnia, gdy ta technologia pojawiła się na rynku. Klienci BZ WBK musieli na to czekać do teraz.

Przeczytajcie także: Płatności Apple Pay już dostępne w Polsce

A wracając do wideoweryfikacji. Jak wspomniałem, mBank właśnie wdrożył takie rozwiązanie licząc zapewne, że dzięki temu uda mu się przyciągnąć fanów Apple’a posiadających konta w bankach nieoferujących jeszcze Apple Pay. Wideoweryfikacja pozwala bowiem na zdalne otwarcie konta bez konieczności oczekiwania na kuriera z umową. W aplikacji BZ WBK wideoweryfikacja działa już od jesieni ubiegłego roku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies