Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wideoweryfikacja już dostępna w aplikacji mBanku. Niestety, na razie tylko na telefonach iPhone

Nowa funkcja być może przyciągnie klientów tych banków, które jeszcze nie oferują Apple Pay

Od wczoraj klienci dziewięciu banków z Polski mogą już korzystać z płatności mobilnych Apple Pay. Wśród instytucji oferujących tę usługę jest mBank, który dziś poinformował o wdrożeniu kolejnej nowości technologicznej, a mianowicie wideoweryfikacji. Rozwiązanie to umożliwia zakładanie rachunków osobistych online bez konieczności odwiedzania oddziału czy oczekiwania na wizytę kuriera z umową.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne w Polsce

Jak mBank pisze w komunikacie prasowym, aby skorzystać z nowej funkcji, należy zainstalować jego aplikację mobilną, a następnie wybrać opcję "Otwórz rachunek przez wideo". Później podczas połączenia wideo z ekspertem banku użytkownik jest proszony o pokazanie dowodu osobistego i wykonanie zdjęć. Na podstawie fotografii dokumentu konsultant weryfikuje tożsamość klienta i składa wniosek o otwarcie rachunku w jego imieniu. Podpisanie umowy następuje zaraz po zakończonej rozmowie.

Przeczytajcie także: Dotpay i eCard sprzedane

Niestety wideoweryfikacja w mBanku dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników iPhone'ów. Instytucja deklaruje, że pracuje nad udostępnieniem tej opcji również posiadaczom urządzeń z systemem Android. Na razie nie podaje jednak terminów wdrożenia. Natomiast wprowadzenie możliwości otwierania rachunków online dzień po starcie Apple Pay w Polsce ma zapewne na celu przyciągnięcie do mBanku klientów tych banków, które Apple Pay jeszcze nie oferują. Przypomnę, że oprócz mBanku zbliżeniowe płatności mobilne iPhone’ami umożliwiają: Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies