Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay startuje w Polsce już we wtorek. Oto pełna lista banków, które zaoferują nową usługę

Już w przyszłym tygodniu płatności mobilne Apple Pay zostaną zaoferowane przez osiem banków działających w Polsce. Kolejne udostępnią nowość prawdopodobnie we wrześniu

O tym, że Apple Pay wystartuje w Polsce w tygodniu zaczynającym się w poniedziałek 18 czerwca, pisałem już w maju. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj. Dziś wiadomo, że debiut zaplanowano prawdopodobnie na wtorek 19 czerwca. Udało mi się także ustalić pełną listę ośmiu banków, które wprowadzą Apple Pay w pierwszej kolejności.

Przeczytajcie także: Apple Pay w Polsce wystartuje po 18 czerwca

Jeżeli zatem moje źródła się nie mylą, to już w najbliższy wtorek z Apple Pay będą mogli zacząć korzystać klienci Aliora, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao i Raiffeisen Polbanku. Kolejne instytucje udostępnią tę nowość jesienią, prawdopodobnie we wrześniu. Wśród nich ma się znaleźć np. największy polski bank detaliczny, czyli PKO BP.

Przeczytajcie także: Blik już dostępny w Pekao

Apple bardzo długo zwlekało z wprowadzeniem płatności mobilnych na polski rynek. Zakładam, że dlatego, iż smartfonów tej firmy, zwłaszcza tych umożliwiających płatności zbliżeniowe, jest tu stosunkowo mało. Na korzyść Polski przemawia jednak wysokie nasycenie sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi i szybka adaptacja przez polskich klientów wszelkich nowości technologicznych. Wydaje mi się zatem, że udostępnienie tu Apple Pay z tak dużą liczbą banków jednocześnie zapewnić może tej usłudze szybki i duży sukces.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies