Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Blik już dostępny dla klientów Pekao. Wkrótce dostaną Apple Pay

W markecie Google Play znajdziecie już aktualizację aplikacji PeoPay, zawierającą płatności Blik

To, że Pekao pracuje nad udostępnieniem płatności mobilnych Blik, wiadomo od kilku miesięcy, gdy bank ogłosił podpisanie umowy w tej sprawie z zarządzającą systemem spółką Polski Standard Płatności. Pierwotnie planowano, że Blik trafi do PeoPay w pierwszych dniach czerwca. Wdrożenie przedłużyło się nieco, ale już udało się je przeprowadzić. Jeśli jesteście klientami Pekao, możecie pobrać aktualizację aplikacji zawierającą nowość w postaci Blika.

Przeczytajcie także: Apple Pay wkrótce w Polsce

Na razie klienci Pekao mogą płacić Blikiem w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Docelowo będą też mogli wykonywać przelewy P2P oraz korzystać z płatności powtarzalnych. Sieć akceptacji Blika ma zostać także rozszerzona o terminale zarządzane przez Pekao. Dzięki temu Blikiem będzie można płacić m.in. w sklepach Biedronka.

Tymczasem prawdopodobnie w przyszłym tygodniu klienci Pekao dostaną także możliwość korzystania z płatności Apple Pay. W ubiegłym miesiącu pisałem, że pierwsze banki z Polski zaoferują płatności telefonami iPhone w tygodniu zaczynającym się 18 czerwca. Z nowych informacji wynika, że będzie to 18 lub 19 czerwca. Pekao będzie jedną z kilku instytucji, które jako pierwsze zaoferują tę nowość (oprócz niego w tym gronie będą także m.in. Alior, BZ WBK, mBank).

Przeczytajcie także: Apple Pay 18 czerwca zadebiutuje w Polsce

Pekao już testuje Apple Pay – widziałem, jak biorący udział w testach klient banku płaci telefonem iPhone. Niestety nie pozwolono mi zrobić zdjęcia. Wiadomo natomiast, że bank będzie prawdopodobnie pierwszym na rynku, który umożliwi powiązanie z Apple Pay karty mobilnej. Oznacza to, że klient, który założy konto w Pekao i zamówi kartę, będzie mógł płacić iPhone’m zanim jeszcze otrzyma plastik.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: APPLE PAY, BLIK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies