Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oficjalnie: Apple Pay wkrótce w Polsce, Norwegii i na Ukrainie

Informację przekazał podczas kwartalnej konferencji wynikowej szef firmy Apple Tim Cook

W grudniu ubiegłego roku w serwisie Cashless mogliście przeczytać informację, że realnym terminem wdrożenia Apple Pay w Polsce jest II kw. bieżącego roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Wtedy były to jednak informacje nieoficjalne choć potwierdzone w kilku niezależnych źródłach. Wychodzi jednak na to, że moje źródła się nie myliły. Tak przynajmniej wynika ze słów szefa firmy Apple Tima Cooka.

Przeczytajcie także: Apple Pay wreszcie w Polsce

Na wczorajszej konferencji, podczas której mówiono o finansach Apple w II kw. 2018 r. Tim Cook stwierdził, że w niedalekiej przyszłości Apple Pay zadebiutuje w trzech kolejnych krajach. Oprócz Polski także w Norwegii i na Ukrainie. Konkretna data wdrożenia nie padła. Powiedziano jednak, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Apple Pay to zbliżeniowe płatności mobilne. Działają podobnie jak Google Pay na telefonach z systemem Android. Dzięki powiązaniu karty płatniczej np. Mastercarda lub Visy z aplikacją na smartfonie wyposażonym w antenę NFC można nim płacić bezstykowo w terminalach płatniczych podobnie jak zbliżeniową kartą.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności udostępnią Blika

Oficjalnie wciąż nie wiadomo jakie banki udostępnią w pierwszej kolejności Apple Pay w Polsce. Z moich informacji wynika, że banków tych może być pięć. Wśród nich znajdą się Alior, BZ WBK i mBank. Z tego co wiem prace związane z udostępnieniem Apple Pay klientom w tych instytucjach są zaawansowane – trwają testy tzw. family and friends.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies