Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Platforma kredytowa FinAi już działa. Ale na razie znajdziecie tam oferty tylko dwóch banków

Do końca roku FinAi ma oferować kredyty sześciu instytucji, w tym banków specjalizujących się w finansowaniu małych i średnich firm

Przed chwilą podczas konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie wydarzenia Impact prezes spółki FinAi Rafał Czernik ogłosił komercyjne uruchomienie należącej do niej platformy kredytowej. Jak twierdzi, w odróżnieniu od rozwiązań funkcjonujących na rynku kredytów konsumenckich, takich jak porównywarki internetowe, platforma FinAi zapewnia w pełni cyfrowy proces kredytowy. Oznacza to, że w jej przypadku wszystko, od weryfikacji klienta przez wybór ofert i sprawdzenie zdolności kredytowej, aż po podpisanie umowy z bankiem, odbywa się online.

Przeczytajcie także: Credit Agricole sprzedaje terminale Elavonu

Podczas konferencji widać było, że fintech jest szczególnie dumny z opracowanego przez siebie systemu identyfikacji tożsamości kredytobiorcy. FinAi stosuje tutaj technologię biometrii twarzy – specjalne oprogramowanie porównuje zdjęcie z fotografii dowodu osobistego z selfie, które musi zrobić sobie klient ubiegający się o kredyt. Niby nic nowego, bo podobne rozwiązania są stosowane w takich aplikacjach jak Airbnb czy Revolut. FinAi chwali się jednak, że jego rozwiązanie jest w pełni autorskie. Nad całością przez pół roku pracował 50-osobowy zespół.

Na razie w sklepie fintechu otrzymacie kredyt w wysokości do 50 tys. zł i będziecie go mogli wybrać z oferty zaledwie dwóch banków. Firma współpracuje na tym polu z Nest Bankiem i Inbankiem. Twierdzi jednak, że do końca roku na platformie znajdą się produkty sześciu instytucji, a z 11 kolejnymi prowadzi rozmowy.

Przeczytajcie także: Integratorzy płatności chcą zmian w split payment

Natomiast w tej pierwszej grupie mają się znaleźć banki specjalizujące się w udzielaniu kredytów małym i średnim firmom. To dobra wiadomość, bo w tej chwili po wskazaniu działalności gospodarczej jako źródła dochodu, platforma FinAi wyświetla komunikat: "Pracujemy nad dodaniem tej formy zatrudnienia. Jak tylko się z tym uporamy, wyślemy Ci maila". Plany FinAi są ambitne. Do 2020 r. chce obsłużyć 100 tys. klientów i sprzedać kredyty o wartości miliarda złotych.

FinAi to drugi już w ostatnim czasie fintech, który uruchomił platformę online do sprzedaży produktów finansowych. Wcześniej podobne rozwiązanie pod marką Bancovo wprowadziła na rynek spółka NewCommerce Services z Warszawy. Spółka jest startupem założonym przez Aliora. Działa od kilku tygodni. Bancovo było nominowane do tytułu Fintech Roku serwisu Cashless. Natomiast zarówno FinAi jak i Bancovo znajdują się w bazie Mapy Polskiego Fintechu, dostępnej tutaj.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies