Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow

Bank uruchomi nowy serwis informacyjny przygotowany w technologii responsywnej, czyli dostosowujący się do wielkości ekranu urządzenia

Dokładny termin uruchomienia nowego serwisu informacyjnego nie jest jeszcze znany. Bank podaje jedynie, że nastąpi to za kilka dni.

Z informacji przekazanych przez Aliora wynika, że nowa strona działa w technologii responsywnej, określanej też skrótem RWD. Pozwala to na dostosowanie się witrynie do wielkości ekranu urządzenia, na którym będzie otwierana, a więc np. komputera, tabletu czy smartfona. Serwis transakcyjny oraz aplikacje mobilne na razie się nie zmienią.

Przeczytaj także: Śląski udostępnił aplikację na Apple Watch

Centralnym elementem nowego serwisu będzie wyszukiwarka. Alior deklaruje, że ma działać podobnie do wyszukiwarki Google’a. Sama będzie proponować dalszy ciąg wpisywanej frazy i nakierowywać na właściwy wynik wyszukiwania. Będzie także wyposażonea w moduł do wyszukiwania głosowego.

Alior pracuje też nad aplikacją mobilną nowej generacji. Ma być gotowa najwcześniej w I kw. przyszłego roku. – Zostaną w niej wykorzystane najlepsze doświadczenia z budowy systemu Meritum Banku a także rozwiązania obecne w aplikacji Alior Banku, a których brakowało w Meritum, np. płatności Blik – powiedziała Małgorzata Adamczyk, nowa dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w Alior Banku.

Przeczytaj także: Banki mają problem z kartami przedpłaconymi

Małgorzata Adamczyk pracowała wcześniej w Meritum Banku, gdzie kierowała departamentem bankowości internetowej.

Natomiast kwestia migracji banków na technologię RWD jest dziś jednym z ciekawszych tematów w w branży. Mówi się, że w przyszłości strony responsywne mogą sprawić, że nie będą potrzebne aplikacje mobilne.

Kilka instytucji już ma serwisy informacyjne w tej technologii. Inne, jak Śląski czy Raiffeisen Polbank, pracują na serwisami transakcyjnymi RWD.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies