Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny pomysł Revoluta. Przez jego aplikację będziecie mogli inwestować na Wall Street

Klienci firmy Revolut będą mogli łatwo zainwestować w spółki takie jak Apple i Amazon

Revolut chce umożliwić użytkownikom swojej aplikacji inwestowanie w spółki notowane na giełdach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Brytyjski fintech ogłosił właśnie, że pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy, na której jego klienci będą mogli kupować akcje takich spółek jak Amazon czy Apple.

Przeczytajcie także: Żądają od Was dodatkowej prowizji od płatności kartą?

Fintech obiecuje, że inwestowanie na zagranicznych giełdach ma być tańsze i dużo łatwiejsze niż w serwisach, które już dzisiaj oferują taką możliwość w Polsce. Na razie Revolut nie ujawnia jednak żadnych szczegółów tego przedsięwzięcia.

Natomiast firma chwali się, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zwiększyła liczbę klientów o ponad 300 proc. - ma ich już przeszło dwa miliony utrzymując tym samym pozycję najszybciej rozwijającej się spółki fintech w Europie. Z danych firmy wynika także, że liczba transakcji wykonywanych przez klientów sięga liczby 100 milionów miesięcznie, a ich wartość przekracza dwa miliardy dolarów.

Przeczytajcie także: Aplikacja Curve już obsługuje klientów z Polski

Revolut twierdzi też, że najwięcej klientów ma w Wielkiej Brytanii, około 900 tys. Drugim rynkiem dla firmy jest Francja, a trzecim Polska. Kilka tygodni temu fintech informował, że pozyskał nad Wisłą 100 tys. użytkowników swojej aplikacji.

Tymczasem w komentarzach na forum Cashless można spotkać opinie, że w weekendy w aplikacji Revoluta kursy wymiany walut nie są już tak atrakcyjne jak dotychczas, w porównaniu do tych proponowanych przez tradycyjnych graczy na rynku walut, takich jak banki czy kantory internetowe. W najbliższej przyszłości postaram się wyjaśnić tę kwestię,

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies