Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W warszawskich tramwajach wreszcie będzie można płacić kartą za bilety. Rozstrzygnięto przetarg na nowe biletomaty

Niestety, rozwiązanie jakie zastosować chcą Tramwaje Warszawskie, wciąż wiąże się z koniecznością drukowania papierowych biletów

O rozstrzygniętym właśnie przetargu na nowe biletomaty do Tramwajów Warszawskich pisze serwis Transport Publiczny. Zwycięzcą postępowania została spółka Mennica Polska, ta sama, która jest operatorem sławnego już systemu biletowego we Wrocławiu. Niestety, rozwiązanie, jakie zostanie wprowadzone w warszawskich tramwajach, ma niewiele wspólnego z projektem wrocławskim. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: Warszawa wprowadzi nowy system płatności

Mennica dostarczy spółce Tramwaje Warszawskie 583 biletomaty. Zostaną one zainstalowane w już jeżdżących po stołecznych torach pojazdach, a kwota kontraktu opiewa na bez mała 26 mln zł. Nowe urządzenia mają obsługiwać wyłącznie transakcje bezgotówkowe a więc płatności kartami i telefonami. Będą umożliwiać zakup biletu jednorazowego, drukowanego na papierowym kartoniku, oraz doładowywanie kart miejskich. Biletomaty mają zostać zainstalowane i uruchomione w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy.

Przeczytajcie także: Wrocławski system po dwóch miesiącach - statystyki

Tymczasem władze Warszawy podjęły już decyzję, że wprowadzą system płatności za usługi miejskie podobny do tego we Wrocławiu. Niestety nastąpi to dopiero za 5 lat. Do tego czasu w Warszawie wciąż będą drukowane papierowe jednorazowe bilety komunikacji miejskiej, a bilety miesięczne będą kodowane na archaicznych kartach miejskich. Nowe biletomaty w tramwajach warszawskich niczego w tym temacie nie zmieniają oprócz tego, że za przejazd wreszcie będzie można zapłacić bezgotówkowo.

Fot. Wikipedia

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies