Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen Polbank udostępnił Google Pay. To 13. bank z Polski oferujący płatności mobilne od Google’a

Nowe rozwiązanie dostępne jest na razie dla wybranych klientów banku, ale ich lista będzie się stopniowo poszerzać

Dobra wiadomość dla klientów Raiffeisen Polbanku. Od dzisiaj pierwsi z nich mogą już korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Bank zdecydował się udostępnić to rozwiązanie niektórym użytkownikom kart Mastercard, zaczynających się od numerów 557523 i 524483, ale docelowo będą mogli z niego korzystać wszyscy klienci instytucji. W kolejnych dniach dołączą pozostali użytkownicy plastików Mastercarda a w kolejnych miesiącach - Visy. Aby skorzystać z Google Pay klienci Raiffeisen Polbanku muszą pobrać aplikację Google Pay i dodać do niej swoją kartę płatniczą. Docelowo aktywacji Google Pay będzie można dokonać z poziomu aplikacji Mobilny Portfel.

Przeczytajcie także: R. Polbank udostępni Google Pay

Dzisiejszym komunikatem na temat Google Pay Raiffeisen Polbank potwierdził informację Cashless na ten temat sprzed kilku tygodni. Tekst o tym możecie znaleźć tutaj. Informacja ta wskazuje na to, że choć bank jest w procesie fuzji z BGŻ BNP Paribas, jego deweloperzy nie zamierzają zasypiać gruszek w popiele i bezczynnie czekać, aż zostaną wchłonięci przez większego konkurenta. Zresztą podczas wczorajszej konferencji prasowej prezes BGŻ BNP Paribas Przemysław Gdański dużo mówił o zapleczu technologicznym posiadanym przez Raiffeisen Polbank, i o tym, że liczy, iż pomoże ono połączonym bankom dogonić krajową czołówkę w zakresie bankowości cyfrowej.

Przeczytajcie także: Rośnie znaczenie Google Pay na polskim rynku

Natomiast wdrożenie Google Pay dla klientów Raiffeisen Polbanku oznacza, że na polskim rynku oferuje to rozwiązanie już 16 instytucji, w tym 13 banków. Zbliżeniowe płatności mobilne od Google’a są dziś najpowszechniejszym instrumentem do płacenia telefonem w Polsce. Konkurencyjne rozwiązanie to oczywiście płatności HCE oferowane w aplikacjach bankowych. A wkrótce pojawi się kolejne, czyli Apple Pay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies