Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen Polbank udostępni Google Pay. Będzie szesnastą instytucją na polskim rynku z płatnościami od Google'a

Plan wprowadzenia do oferty nowej usługi bank zdradza w regulaminie świadczenia usług elektronicznych

Kilka tygodni temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać tekst na temat zmian, jakie Raiffeisen Polbank zamierza wprowadzić do swojej aplikacji Mobilny Portfel. Artykuł powstał na podstawie przesłanej przez bank do klientów informacji o nowym regulaminie, który ma wejść w życie 1 kwietnia. Wśród wymienionych w nim nowości znalazły się m.in. mobilna autoryzacja oraz możliwość biometrycznego potwierdzania transakcji.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank zapowiada nowości

Natomiast dziś jeden z czytelników zwrócił mi uwagę, że 1 kwietnia Raiffeisen Polbank zmieni także wykaz usług świadczonych drogą elektroniczną. A w nim zapisano, że w ofercie instytucji znajdą się płatności Android Pay, zwane obecnie Google Pay. Przy czym funkcja ma być dostępna bezpośrednio w aplikacji Mobilny Portfel. To może więc sugerować, że instytucja przymierza się do wdrożenia Google Pay w sposób analogiczny jak zrobił to mBank. Jego klienci nie muszą instalować oddzielnej aplikacji Google Pay.

Z prośbą o potwierdzenie tych informacji zwróciłem się do biura prasowego Raiffeisen Polbanku. Powiedziano mi, że instytucja faktycznie przewiduje wdrożenie Google Pay, ale szczegółowe informacje na ten temat będą znane dopiero za kilka miesięcy. Natomiast ze względu na obowiązujące przepisy dokumenty takie jakie regulaminy usług muszą być aktualizowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Stąd decyzja, by już teraz Google Pay wprowadzić do wykazu usług elektronicznych.

Przeczytajcie także: Nowe płatności w ofercie BZ WBK

Decyzja Raiffeisen Polbanku oznacza, że po wdrożeniu przez niego płatności mobilnych od Google’a na polskim rynku będzie już 16 instytucji oferujących to rozwiązanie. W ostatnim czasie zdecydowały się na to m.in. ING, Citi Handlowy czy Plus Bank. Wcześniej zrobiły to, oprócz wspomnianego mBanku, m.in. Alior, BZ WBK czy BGŻ BNP Paribas. Google Pay staje się więc usługą dostępną powszechnie i popularniejszą, niż zbliżeniowe płatności mobilne HCE wdrażane przez same banki.

Fot. Ingenico

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies