Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska na 4. miejscu w Europie pod względem liczby terminali zbliżeniowych

Najwięcej urządzeń tego typu zainstalowano w Hiszpanii

Z informacji przekazanych mi dzisiaj przez Visę wynika, że polski rynek znajduje się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o popularność terminali płatniczych przystosowanych do obsługi kart bezstykowych. Kilku krajom udało się nas jednak wyprzedzić.

Przeczytaj także: BZ WBK stawia na karty kredytowe. Klienci mniej...

Najwięcej terminali zbliżeniowych jak dotąd funkcjonuje w Hiszpanii. Mają tam aż 593 tys. tego typu urządzeń. Na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania z 410 tys. terminali bezstykowych. Natomiast na trzecim miejscu z wynikiem 405 tys. maszyn plasuje się Francja.

Polska może pochwalić się 311 tys. terminali zbliżeniowych, co zapewnia jej czwarte miejsce w Europie. Na całym kontynencie konsumenci mają do dyspozycji 2,6 mln bezstykowych terminali POS. Do końca 2017 r. w Polsce a do końca 2019 r. w całej Europie we wszystkich terminalach będzie można zapłacić zbliżeniowo zarówno kartą, jak i smartfonem.

Przeczytaj także: ING Bank Śląski oddaje część bankomatów

Visa podała także, że liczba transakcji zbliżeniowych jej kartami w Europie szybko rośnie. W ciągu minionych 12 miesięcy miało ich być 1,1 mld o łącznej wartości 12,6 mld euro.

Tylko w marcu płatności zbliżeniowe dokonane przez użytkowników kart Visa osiągnęły wartość 1,6 mld euro, co oznacza aż trzykrotny wzrost w stosunku do marca 2014 r. Największą liczbę płatności zbliżeniowych w marcu b.r. odnotowano w Wielkiej Brytanii (52,6 mln) oraz w Polsce (49,7 mln transakcji). Na trzecim miejscu znalazły się Czechy (13,9 mln).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies