Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kartą na tacę? Proszę bardzo. Parafia z Jastrzębiej Góry już korzysta z terminali od Polski Bezgotówkowej

Urządzenia pozwalają na bezgotówkowe ofiary na tacę oraz płatności w kancelarii parafialnej i kancelarii cmentarza

Terminal płatniczy w kościele w Polsce już widziałem. Jakiś czas temu opisywałem przykład warszawskiej parafii na Starym Mieście, w której kartą można płacić za prasę katolicką. Dotąd jednak nie udało mi się znaleźć w kraju takiego kościoła, który umożliwiałby bezgotówkowe ofiary na tacę, czy akceptował płatności kartami w zakrystii. Aż do dzisiaj.

Przeczytajcie także: Oto elektroniczna taca w kościele

Jak się okazuje, do programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce prowadzonego przez fundację Polska Bezgotówkowa, przystąpiła właśnie parafia katolicka z Jastrzębiej Góry. Jak informuje na swoim profilu na Facebooku, dzięki terminalom obsługiwanym przez firmę Topcard można składać bezgotówkowe ofiary na tacę i wnosić inne płatności w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w kancelarii cmentarza parafialnego.

Informację tę potwierdziłem przed chwilą u źródła. W parafii powiedziano mi, że zdecydowano się przystąpić do programu realizowanego przez Polskę Bezgotówkową ze względu na wielu turystów przyjeżdżających do Jastrzębiej Góry szczególnie w sezonie letnim. Ludzie ci bardzo często nie mają przy sobie gotówki, a deklarują chęć złożenia datku, tyle że kartą. Od teraz będzie to już możliwe.

Przeczytajcie także: W tym kościele już można płacić kartą

Okazuje się także, że kościół z Jastrzębiej Góry nie jest jedynym, w którym wkrótce pojawią się terminale POS. Biuro prasowe Polski Bezgotówkowej informuje, że o możliwość instalacji urządzeń w parafiach w ramach realizowanego przez nią programu pytało już kilku operatorów terminali. Po analizie regulaminów zdecydowano, że parafie mogą brać udział w projekcie fundacji. Z tego co wiem, wkrótce do kolejnego kościoła terminale dostarczy firma IT Card. Jej biuro prasowe potwierdza tę informację, choć na razie nie zdradza nazwy tej parafii.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies