Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa: do przedsiębiorców trafiło już ponad 15 tys. darmowych terminali

Najwięcej urządzeń otrzymali właściciele firm z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego

Już około 15 tys. przedsiębiorców przystąpiło do programu fundacji Polska Bezgotówkowa. Najwięcej terminali trafiło do firm z sektora handlu i usług – poinformowała fundacja. Ujawniła także, że prawie połowa terminali jest używana przez przedsiębiorców z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Pierwszą piątkę zamyka województwo wielkopolskie. Wśród przedsiębiorców, którzy podpisali umowy w ramach programu najwięcej jest przedstawicieli sektora handlowo-usługowego.

Przeczytajcie także: Pekao daje terminal na 18 miesięcy za darmo

Liczba rozdanych terminali dynamicznie wzrasta, jak mogliście przeczytać w tym tekście, przez kilka pierwszych tygodni funkcjonowania programu do 20 marca 2018 r. fundacji udało się rozdysponować 7 tys. terminali. Tydzień później przekroczono już barierę 10 tys. urządzeń.

W ramach realizowanego projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcieliby przyjmować płatności bezgotówkowe, a którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie akceptowali ich w swoich placówkach, mogą otrzymać do trzech terminali w tym jeden mPOS. Fundacja pokryje koszty związane z utrzymaniem urządzeń oraz obsługą płatności przez rok.

Przeczytajcie także: Znakomity miesiąc dla przelewów ekspresowych

O terminale można się starać u uczestniczących w programie agentów rozliczeniowych (operatorów terminali płatniczych), w oddziałach niektórych banków oraz online. Do programu przystąpiło kilkunastu agentów rozliczeniowych działających na polskim rynku, w tym banki ING, Pekao, PKO czy mBank, spółdzielcze BPS i SGB, Elavon, First Data Polska czy właściciel marki Planet Pay. Natomiast fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visę oraz Mastercarda. Dzięki realizowanemu przez nią programowi w Polsce w ciągu dwóch, trzech lat ma zostać zainstalowanych około pół miliona nowych terminali płatniczych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies