Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR rozszerza sieć akceptacji Paybynetu. Usługa wkrótce będzie dostępna dla ubezpieczonych w KRUS-ie

Szybki przelew Paybynet umożliwi uniknięcie błędów przy wpisywaniu danych do przelewu ze składkami na ubezpieczenia społeczne

KIR informuje o rozszerzeniu współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Nowość polega na udostępnieniu ubezpieczonym w KRUS możliwości opłacania składek za pośrednictwem rozwiązania Paybynet. To szybki przelew internetowy, podobny do znanych pay by linków. Z tą różnicą, że system oferowany przez KIR umożliwia przesyłanie pieniędzy natychmiastowo i bezpośrednio na rachunek odbiorcy oraz bez korzystania z pośrednictwa zewnętrznej firmy, jak dzieje się to przy pay by linkach.

Przeczytajcie także: Prawie 16 mln Polaków korzysta z e-bankowości

Nazwa uruchamianego właśnie projektu ("e-składka KRUS") nawiązuje do obowiązującego od stycznia bieżącego roku nowego sposobu opłacania składek na ubezpieczenia w ZUS. Przypomnę, że od 1 stycznia płatnicy, a więc np. przedsiębiorcy prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wpłacają należne składki jednym przelewem na jeden numer rachunku, a nie jak wcześniej kilkoma przelewami na różne ubezpieczenia.

Natomiast składki na ubezpieczenie społeczne rolników w KRUS już od dawna opłacane są w pojedynczej transakcji a następnie rozksięgowywane w KRUS odpowiednio na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie oraz emerytalno-rentowe. Rolnicy płacą składki kwartalnie, a termin płatności przypada na ostatni dzień pierwszego miesiąca danego kwartału. Jak deklaruje KIR, płatnicy będą mogli skorzystać z Paybynetu do rozliczeń z KRUS-em już w najbliższym terminie, czyli przed 30 kwietnia br.

Przeczytajcie także: Już 1000 firm założonych przez serwisy bankowe

Płatności składek przy wykorzystaniu Paybynetu będą dostępne dla wszystkich użytkowników portalu eKRUS.gov.pl świadczącego usługi online dla ubezpieczonych w tym systemie i zgłoszonych do ubezpieczenia członków ich rodzin. – Z punktu widzenia płatnika, ważne jest, że w usłudze Paybynet wszystkie pola niezbędne do wykonania przelewu są wypełniane automatycznie, co eliminuje możliwość popełnienia błędu przy wprowadzaniu danych – mówi Przemysław Soboń z KIR-u.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies