Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank rozwija mobilną autoryzację. Teraz możecie ją wykorzystać także do autoryzacji płatności kartami

Mobilna autoryzacja zamiast haseł jednorazowych w systemie 3D Secure jest dostępna dla klientów mBanku od dzisiaj

Mobilna autoryzacja to rozwiązanie, które mBank wprowadził na polski rynek jako pierwszy i wygląda na to, że zdobyło ono uznanie klientów. Kolejne instytucje idą bowiem w jego ślady i wdrażają je do swoich systemów. mBank natomiast zwiększa dostępność funkcji. Od niedawna można z niej korzystać w oddziałach, a od dziś używać także do autoryzacji transakcji 3D Secure.

Przeczytajcie także: 3D Secure w T-Mobile Usługi Bankowe

System 3D Secure to sposób potwierdzania płatności kartami w sieci. Zwiększa on bezpieczeństwo takich transakcji, bo aby je zatwierdzić nie wystarczy podać dane karty z plastiku, ale jeszcze kod jednorazowy wysyłany SMS-em podobnie jak przy zlecaniu przelewu. Jak informuje mBank od dziś klienci, którzy mają aktywną mobilną autoryzację, zamiast hasłem jednorazowym mogą autoryzować płatności kartami w e-commerce za pomocą mobilnej autoryzacji. Rozwiązanie powstało przy współpracy z firmą IT Card, która obsługuje system 3D Secure w mBanku.

Przeczytajcie także: Mobilna autoryzacja wkrótce w R. Polbanku

Mobilna autoryzacja to funkcja aplikacji mobilnej, która w trakcie transakcji generuje wiadomość push. Aby autoryzować płatność, należy zalogować się do aplikacji i tam potwierdzić chęć wykonania określonej operacji. Bankowcy podkreślają, że mobilna autoryzacja jest bezpieczniejsza niż hasła wysyłane w wiadomości SMS, które mogą zostać przejęte przez przestępców. Obecnie oprócz mBanku oferują ją m.in. ING Bank Śląski i T-Mobile Usługi Bankowe. Kilka kolejnych instytucji pracuje nad jej wdrożeniem.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies