Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet potwierdza informację Cashless i przejmuje wpłatomaty Credit Agricole

Na koniec ubiegłego roku bank miał prawie 300 wpłatomatów zlokalizowanych w oddziałach

W opublikowanym przed chwilą komunikacie biuro prasowe Euronetu potwierdziło informację Cashless sprzed kilku dni na temat umowy zawartej z Credit Agricole. Na jej podstawie bank odda w obsługę wszystkie zlokalizowane w swoich oddziałach wpłatomaty w zarządzanie Euronetowi. Biuro prasowe Euronetu podaje, że jest to ok. 250 maszyn. W raporcie Cashless na temat wpłatomatów w IV kw. 2017 r. Credit Agricole przyznawał się do posiadania bez mała 300 wpłatomatów.

Przeczytajcie także: Euronet przejmie wpłatomaty Credit Agricole

Euronet deklaruje, że tabela opłat i prowizji dla transakcji w urządzeniach zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole nie zmieni się. Zatem dla klientów banku bezpłatne mają pozostać realizowane w tych maszynach nie tylko wpłaty gotówki, ale także m.in. spłata karty kredytowej czy obsługa kredytu ratalnego. Od teraz wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania wpłatomatów w oddziałach Credit Agricole klienci mogą zgłaszać Euronetowi.

Przeczytajcie także: Spada liczba bankomatów na polskim rynku

Wpłaty to najszybciej rozwijająca się obecnie część biznesu bankomatowego. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w IV kw. ubiegłego roku we wpłatomatach i urządzeniach dwufunkcyjnych (banko-wpłatomatach) dokonaliście 12,3 mln transakcji depozytowych o wartości 21,6 mld zł. Pod względem liczby to wzrost w porównaniu z IV kw. 2016 r. o ponad 20 proc., z poziomu 10,2 mln. Natomiast wartość wpłat urosła w tym czasie niemal o 30 proc., z 16,7 mld zł w ostatnim kwartale 2016 r. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies