Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża zmiana na rynku wpłatomatów. Credit Agricole oddaje urządzenia Euronetowi

Na koniec ubiegłego roku francuski bank miał w Polsce prawie 300 własnych wpłatomatów

To na razie informacje nieoficjalne, ale potwierdzone w dwóch niezależnych źródłach. Credit Agricole rezygnuje z własnej sieci wpłatomatów i oddaje maszyny w zarządzanie Euronetowi. Przypomnę, że firma ta już obsługuje bankomaty zlokalizowane w oddziałach Credit Agricole.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku przybywa wpłatomatów

Informacja o decyzji Credit Agricole jest ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze francuska instytucja miała jedną z największych bankowych sieci wpłatomatów. Z najnowszego raportu Cashless na temat tych urządzeń wynika, że w grudniu 2017 r. w oddziałach Credit Agricole funkcjonowało prawie 300 takich urządzeń. Z listy sieci wpłatomatowych zniknie więc znaczący gracz. Jego maszyny zasilą z kolei największą na polskim rynku sieć urządzeń depozytowych, czyli Euronet. W koniec ubiegłego roku firma ta miała prawie 2,7 tys. wpłatomatów.

Na razie nie wiem, jakie konsekwencje będzie to miało dla klientów Credit Agricole, wśród których zapewne jest sporo małych i średnich firm. Dla nich łatwy dostęp do urządzeń depozytowych może być ważny. Zakładam jednak, że z maszyn zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole będą mogli korzystać na dotychczasowych zasadach pomimo tego, że będą one kontrolowane przez zewnętrzną firmę.

Przeczytajcie także: Za pół roku terminale w pociągach Polregio

Ponadto oddanie przez kolejny bank zarządzania własnymi wpłatomatami w ręce Euronetu potwierdza trwający na tym rynku trend polegający na konsolidacji sieci. Niedawno z posiadania własnych wpłatomatów zrezygnował Euro Bank – także oddał je Euronetowi. Na zjawisku korzysta też konkurencyjna dla Euronetu sieć Planet Cash, która zarządza m.in. wpłatomatami BGŻ BNP Paribas.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies