Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sprawdźcie, jaką kwotę możecie przesłać na numer telefonu. Limity przelewów P2P Blikiem

Przelew na numer telefonu to wygodna funkcja, ale różne limity transakcyjne w poszczególnych bankach mogą utrudnić korzystanie z niej

Obecnie płatności mobilne Blik oferowane są przez 11 banków. Jednak klienci tylko siedmiu z nich korzystać mogą z niezwykle wygodnej i czasem przydatnej funkcji, jaką są przelewy na numer telefonu odbiorcy, czyli P2P. Dzięki tej funkcji nie trzeba znać numeru rachunku bankowego adresata przelewu, aby wysłać mu pieniądze. Wystarczy numer jego komórki.

Przeczytajcie także: Klienci Pocztowego wreszcie doczekają się aplikacji

Usługa taka przydać się może w różnych sytuacjach. Mojemu redakcyjnemu koledze zdarzyło się płacić w ten sposób za wymianę oleju w warsztacie samochodowym. Komuś innemu za bilety lotnicze kupione okazyjnie przez znajomego. Można wyobrazić sobie wiele innych sytuacji, w których taki przelew P2P może się przydać, np. przy podziale rachunku za wspólną kolację w restauracji.

Problem w tym jednak, że wspomniane przeze mnie siedem banków oferujących P2P Blikiem stosuje różną politykę w odniesieniu do limitów transakcyjnych tej usługi. Niektóre instytucje umożliwiają przesłanie pieniędzy jednorazowo w kwocie trzech tysięcy złotych, a inne już tylko 200 zł. Dodatkowo klienci banków ograniczani są limitami dziennymi i miesięcznymi pod względem liczby transakcji oraz ich maksymalnych, łącznych kwot jakie można przesłać w ciągu miesiąca.

Przeczytajcie także: BZ WBK poszerza dostępność Garmin Pay

Niejednolite zasady wprowadzają małe zamieszanie i utrudniają korzystanie z usługi. Mam nadzieję, że niniejszym materiałem nieco Wam to ułatwię. Poniżej znajdziecie opis limitów transakcyjnych na przelewy P2P w poszczególnych bankach oferujących to rozwiązanie. Dane pochodzą z odpowiedzi biur prasowych poszczególnych banków na moją ankietę rozesłaną w tej sprawie kilka dni temu.

Alior
Tu limit dla jednorazowego przelewu Blikiem na telefon wynosi 500 zł. W ciągu dnia można w ten sposób przelać maksymalnie 5 tys. zł. Natomiast w ciągu miesiąca może to być maksymalnie 30 tys. zł. Nie ma limitu dziennego na liczbę takich przelewów. Limit miesięczny wynosi 100 transakcji.

BZ WBK
Bank określa limit dla pojedynczego przelewu P2P Blikiem na poziomie 3 tys. zł. Ta sama kwota stanowi limit dzienny. Miesięcznego limitu nie ma. BZ WBK nie stosuje także limitów liczbowych.

ING Bank Śląski
W ING maksymalny limit na jednorazowy przelew to 200 złotych natomiast dzienny to 500 zł. Nie ma limitu miesięcznego oraz limitów liczbowych.

mBank
W mBanku limit kwoty pojedynczego przelewu P2P to 200 zł. Nie ma limitów kwotowych dziennych czy miesięcznych. Maksymalnie można natomiast zrobić 100 przelewów P2P dziennie. Limity liczbowe ustala się w aplikacji.

Millennium
Tu jednorazowy przelew na numer telefonu nie może być wyższy niż 500 zł. Natomiast dzienny limit wynosi domyślnie 1000 zł. Możecie jednak dokonać jego zmiany w aplikacji mobilnej i podnieść maksymalnie do 10 tys. zł. Nie ma miesięcznego limitu kwotowego ani limitów liczbowych.

Orange Finanse
W Orange Finanse możecie przesłać maksymalnie 200 złotych w ciągu jednego dnia, przy wykorzystaniu najwyżej trzech przelewów. Innych limitów nie ma.

PKO
W ustawieniach domyślnych aplikacji IKO użytkownik może wykonać dziennie 20 takich przelewów na łączną kwotę 1000 złotych. Limity można jednak zmieniać w serwisie iPKO do kwoty 3 tys. zł dziennie. Innych limitów bank nie stosuje.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies