Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra nowina dla klientów Śląskiego. Wreszcie będą mogli zamówić zbliżeniową kartę kredytową

Bank planuje wprowadzenie do sprzedaży bezstykowych kredytówek jeszcze przed wakacjami

Bank ING może nie należy do największych wydawców kart kredytowych w Polsce, ale na pewno jest znaczącym graczem na tym rynku. Jak wynika z najświeższego raportu Cashless na temat kart kredytowych, klienci Śląskiego mieli ich w portfelach w ubiegłym kwartale ponad 220 tys. sztuk. I boli ich, czemu dają wyraz m.in. w mejlach przesyłanych do redakcji Cashless, że wciąż nie mogą za ich pomocą płacić zbliżeniowo. ING wydaje bowiem wyłącznie stykowe kredytówki. Ale to się wkrótce zmieni.

Przeczytajcie także: Najwięksi wydawcy kart kredytowych w Polsce

Jak informuje biuro prasowe Śląskiego, jeszcze w I poł. bieżącego roku bank zamierza rozpocząć sprzedaż kart kredytowych z funkcją zbliżeniową. Fakt, że dotąd nie było to możliwe, wynika, jak to określono "z przyczyn technologicznych". Dzięki temu wdrożeniu bank przestanie być jedynym na polskim rynku niewydającym zbliżeniowych kart kredytowych. Co ciekawe ING wydaje zbliżeniowe karty debetowe – na ok. 3 mln debetówek Śląskiego ponad 2,7 mln jest już bezstykowa.

Przeczytajcie także: Słaby miesiąc na rynku kart kredytowych

Tymczasem jak wynika ze wspomnianego raportu na temat kart kredytowych, na koniec ubiegłego roku banki komercyjne miały wydanych ponad 6,2 mln kart kredytowych – o ok. 100 tys. mniej niż we wrześniu 2017 r. Zdecydowana większość z nich – prawie 5 mln sztuk, pozwala już na transakcje bez wkładania plastiku do terminala płatniczego. Największym wydawcą kart kredytowych w Polsce pozostaje PKO BP – w grudniu 2017 r. miał ich ponad 900 tys.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies