Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięksi wydawcy zbliżeniowych kart kredytowych – raport Cashless za IV kw. 2017 r.

W zestawieniu, podobnie jak w rankingu największych wydawców zbliżeniowych debetówek, przoduje PKO BP

Jak wynika z danych udostępnionych przez biura prasowe banków komercyjnych, w IV kw. ubiegłego roku miały one wydanych ponad 6,2 mln kart kredytowych. To o ok. 100 tys. mniej niż kwartał wcześniej. Najnowsze statystyki potwierdzają zatem negatywny trend na rynku kredytówek, zgodnie z którym od dłuższego czasu liczba takich kart na rynku systematycznie się zmniejsza.

Przeczytajcie także: Najwięksi wydawcy zbliżeniowych debetówek

Wraz ze spadkiem ogólnej liczby kart kredytowych zmniejszyła się także liczba plastików pozbawionych funkcji zbliżeniowej. Na koniec ubiegłego roku było ich niecałe 5 mln sztuk. I jak wynika z danych przekazywanych przez banki, liczba stykowych kart kredytowych zmniejszyła się w ciągu kwartału nawet bardziej niż kredytówek ogółem – o ponad 100 tys. sztuk.

Przeczytajcie także: Na rynku jest 170 oddziałów cashfree

Wśród największych wydawców przoduje PKO BP – w grudniu mógł pochwalić się posiadaniem ok. 916 tys. kart kredytowych w portfelu, z czego ponad 840 tys. miało funkcję zbliżeniową. Na kolejnych pozycjach znalazły się inne duże banki komercyjne, czyli BZ WBK, Citi, Pekao. Wysoko są BGŻ BNP Paribas, Santander i Credit Agricole. W czołówce nie ma natomiast ING, który choć wydał ponad 220 tys. kart kredytowych, to wszystkie pozbawione są zbliżeniowości. Poniżej tabela ze szczegółowymi danymi. O pozycji banku w tabelce decyduje liczba zbliżeniowych kart kredytowych w IV kw. 2017 r.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies