Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Brytyjska firma chce stworzyć market aplikacji dla banków

Spółka Ixaris buduje platformę, stanowiącą pomost pomiędzy firmami, produkującymi oprogramowanie a instytucjami finansowymi takimi jak banki

Open Payment Ecosystem - tak nazywa się ogólnoeuropejski projekt, który zdaniem pomysłodawców może zrewolucjonizować produkcję nowego oprogramowania dla banków na całym kontynencie.

Przeczytaj także: Polacy wygrali w konkursie Citi

OPE ma być platformą, do której trafiać będzie oprogramowanie tworzone przez różne firmy, w tym startupy. Aby aplikacja mogła znaleźć się w OPE, będzie musiała zostać napisana wedle ściśle określonych kryteriów. Operator platformy będzie każdorazowo sprawdzał, czy oprogramowanie spełnia postawione mu warunki.

Po drugiej stronie OPE mają znajdować się banki zainteresowane nowymi rozwiązaniami informatycznymi. Operator OPE będzie gwarantować, że są one bezpieczne zarówno dla banku jak i dla jego klientów.

Przedstawiciele Ixaris deklarują, że podstawowym celem projektu Open Payment Ecosystem jest umożliwienie innowacyjnym firmom IT, w tym startupom, tworzenia aplikacji bankowych działających w ramach jednolitego standardu. Ma to znacząco usprawnić ich wdrażanie i obsługę przez banki.

Przeczytaj także: Aplikacje polskich banków wśród najlepszych w Europie

OPE to dwuletni projekt wspierany przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020, który ma na celu zapewnienie konkurencyjności Europy na świecie poprzez aktywne wspieranie badań i innowacji. OPE ma być szansą również dla polskich programistów i banków.

Firma Ixaris zajmuje się dostarczaniem bankom rozwiązań informatycznych związanych m.in. z kartami przedpłaconymi. Od niedawna obecna jest także na rynku polskim.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies