Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Potrzebują pieniędzy na popularyzację bitcoina. Zbierają 1 proc. podatku na szkolenia o kryptowalutach

Podczas gdy instytucje w naszym kraju starają się blokować rozwój rynku cyfrowych walut, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin postanowiło wykorzystać przysługujące mu prawo do pozyskania funduszy z podatków

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik rozliczając PIT może przekazać 1 procent na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego, fundację bądź stowarzyszenie. Zazwyczaj wybieracie cele charytatywne lub te związane z szeroko rozumianą kulturą, działalnością publiczną itp. Tymczasem Polskie Stowarzyszenie Bitcoin proponuje przekazanie tej kwoty na całkiem inny cel.

Przeczytajcie także: Czwarta organizacja kartowa pod nadzorem NBP

Razem z Fundacją Kamienica1, PSB zachęca do przekazania 1 proc. podatku na popularyzację bitcoina. Wystarczy w rozliczeniach PIT za 2017 r. wpisać numer KRS (377928) oraz cel szczegółowy "Popularyzacja systemu Bitcoin". Jak poinformował redakcję Cashless sekretarz stowarzyszenia Jacek Walewski, pieniądze mają zostać przeznaczone na organizację kongresu na temat kryptowalut oraz cyklu szkoleń na ich temat w mniejszych ośrodkach. Przedstawiciele PSB będą między innymi tłumaczyć, na czym polega różnica między kryptowalutami a piramidami finansowymi.

Przeczytajcie także: Czy można sfałszować bitcoina?

W ostatnich tygodniach kryptowaluty nie mają dobrej passy. Wystarczy wspomnieć decyzję Komisji Nadzoru Finansowego, instytucji która zdecydowała się na umieszczenie dwóch giełd kryptowalut (BitBay i Abucoins) na liście ostrzeżeń publicznych i złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez nie przestępstwa. Trwają prace nad uregulowaniem funkcjonowania cyfrowych pieniędzy i mówi się nawet o zakazaniu inwestowania w nie. Z kolei banki działające w Polsce zaczęły wypowiadać umowy rachunków firmom, które zajmują się handlem kryptowalutami. Próba użycia systemu podatkowego do finansowania popularyzacji bitcoina to sprytna odpowiedź na te działania, a przy okazji prztyczek w nos wymierzony instytucjom.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies